Přírodní léčení pro roztrhanou manžetu rotátoru

Přehled

Rotátorová manžeta je série čtyř malých svalů, které umožňují pohyb ramen. Pokud se tyto svaly roztrhnou nebo poškodí, může to mít vliv na schopnost pohybovat se po rameni. Zatímco chirurgie je volba, existují ne-chirurgické způsoby, jak se rameno uzdraví, když nejsou svaly úplně roztrhány. Toto je známé jako přírodní léčba.

Houpačky

Ohnout a položit neporaněnou ruku na stůl, abyste poskytli podporu. Nechte poškozené rameno zavěsit rovně dolů a pohybujte se malými kolečky ve směru hodinových ručiček. Obrátit směr kruhů za pět sekund. Proveďte 10 sad kruhů, proveďte 30sekundovou přestávku a pak opakujte nastavení.

Arm Curls na cvičení míč

Posaďte se na cvičební kouli a vyhledejte bod váhy. Vezměte dva 3-lb. Činkami ve vašich rukou. Zatlačte je na ramena a pak se vraťte do výchozí pozice. Dělejte to desetkrát. Světelné závaží pomohou vaše zraněné rameno získat sílu bez dalšího poškození.

Push-Ups na stěnu

Stojí asi 18 centimetrů od stěny. Dejte ruce na stěnu na výšku ramen. Ohnout lokty, dokud jste asi 2 centimetry od stěny. Zatlačte zpět, dokud vaše lokty nejsou rovné. Dělejte to 15krát, proveďte 30sekundovou přestávku a opakujte nastavení.

Vodoléčba a led

Posaďte se do vířivky s bradu jen o dva centimetry nad vodou. Nechte vodu otáčet kolem zraněného ramena. Voda by měla být teplá, ale ne horká. Posaďte se do vířivky a trysky jdou asi 10 minut. To uvolní svaly. Po dokončení vířivky počkejte asi 15 minut a ošetřete rameno ledem. Sáček s kostkami ledu nebo zmrazená zelenina funguje lépe než studený gelový obal. Nechte ledu na rameni po dobu 10 minut.