Přírodní nsaid alternativy

Přehled

Nesteroidní protizánětlivé léky (nesteroidní protizánětlivé léky) jsou léky, které snižují záněty a bolest, ale neobsahují steroidy. Nesteroidní protizánětlivé léky jsou zahrnuty do mnoha léků proti bolesti a léky na předpis a zahrnují léky, jako je ibuprofen, aspirin a naproxen. I když jsou účinné, NSAID mohou způsobit závažné vedlejší účinky, jako je gastrointestinální krvácení, srdeční infarkt a poškození ledvin. Existuje řada přírodních alternativ NSAID, z nichž některé mohou představovat méně vážných zdravotních rizik než jejich farmaceutické protějšky.

Kurkuma

Oceněná jako kulinářská a léčivá bylina, kurkum je lékem proti zánětu. Používá se k léčbě zánětlivých onemocnění od ulcerózní kolitidy až po osteoartritidu a je široce používán jak v tradiční čínské medicíně, tak v ayurvedě. Kurkumin – aktivní složka v kurkumu – je zodpovědný za protizánětlivé vlastnosti bylin, stejně jako jeho Charakteristická žlutá barva. Podle lékařského centra Univerzity v Marylandu curcumin bojuje proti zánětu tím, že brání produkci zánětlivých sloučenin COX-2 a 5-LOX. Kurkuma je také krevní ředidlo a může zlepšit oběh a zabránit vzniku krevních sraženin. Turmeric může zvýšit riziko krvácení, zvláště když je užíván s NSAID nebo jinými léky k ředění krve. Průměrná dávka je 1 gram až 3 gramy kořenového prášku denně.

Willow Bark

Odvozený z kůry bílého vrbu, vrba kůra je silný lék na zánět. Je bohatý na salicylin, který je také aktivní složkou aspirinu. Podle National Institutes of Health může být vrba kůra účinná při snižování bolesti a zánětu způsobených osteoartritidou a je většinou dobře tolerována. Může to být také užitečné pro jiné zánětlivé stavy, jako jsou menstruační křeče, bolesti zubů, popáleniny a drobné zranění. Stejně jako aspirin by vrba kůry nikdy neměla být podávána dětem s horečkou kvůli riziku vývoje Reyeho syndromu. Mezi časté nežádoucí účinky patří nevolnost, podráždění žaludku a snížená srážení krve. Průměrná denní dávka salicylinu je 60 miligramů až 120 miligramů.

Zázvor

Zázvor je nápadná bylina s mnoha léčivými účinky. Tradičně se používá k léčbě nevolnosti, pohybové nemoci a špatné cirkulace, stejně jako bolesti způsobené zánětem. Ginger obsahuje sloučeniny nazývané gingeroly, které mají silné protizánětlivé účinky. Podle ABC Science zázvor inhibuje jak COX-1, tak COX-2 enzymy a je méně pravděpodobné, než NSAID způsobuje gastrointestinální podráždění. Typická dávka zázvoru pro léčbu zánětu je 2 gramy až 4 gramy denně. Mezi vedlejší účinky patří poruchy trávení, zvýšené riziko krvácení a pocit pálení v ústech.