Přírodní péče o pleť pro Afričany

Bambucké máslo

Melanin, který produkuje duhu afroamerických skinů, hraje roli při vývoji tmavých skvrn a nerovných odstínů pleti. Roosevelt Hospital Skin of Color Center uvádí, že afroamerická kůže je také náchylná k akné, ekzému, citlivosti a suchu. Několik kosmetických přípravků od komerčních výrobců splňuje specifické potřeby afroamerické kůže. Dokonce i ty, které jsou vyvinuty speciálně pro váš typ pokožky, mohou být neúčinné nebo dráždivé. Používejte přírodní ingredience pro péči o pokožku pro léky, které odpovídají barvě pleti.

Ovesné vločky

Afroameričané často si stěžují na suchou, popraskanou kůži. Lotiony a krémy vyráběné pro obyčejnou populaci se zdají být méně účinné než u tohoto problému, ale tradiční lék: použití minerálního oleje nebo vazelíny má za následek nežádoucí mastný vzhled a pocit, zatímco ucpává vaše póry. Bambucké máslo je účinnější hydratační krém pro afroamerickou pleť. Přírodní, nerafinované bambucké máslo obsahuje vitamíny A a E, které pomáhají pokožce udržet vlhkost a vitamín F, který léčí a revitalizuje poškozenou pokožku, tvrdí Botanical.com. Jeho kyseliny olejové a stearové vyživují a zjemňují pokožku. Jako bonus má také malé množství skořice – přírodní opalovací krém, podle Carefair.

Kojic Acid

Článek, který napsali čtyři dermatologové “Přírodní faktory pro barvu pleti”, publikovaný v čísle “Kožní medicína pro praktického lékaře” z prosince 2006, uvádí, že afroameričané často hledají způsoby, jak zesvětlit nudnou pleť. Dosavadní výzkum ukazuje, že ovesné vločky jsou účinným přírodním produktem pro čištění a zesvětlení barvy pokožky. Je laskavá k citlivé pokožce, pomáhá hydratovat a odfarbovat mrtvou pokožku. Omezená lidská studie uvedená v tomto článku používala koloidní ovesné vločky: prášek vyrobený z mletých jader zrn. Testované subjekty, které používaly zvlhčovač, který obsahoval koloidní ovesné vločky, zaznamenali zlepšení v tónu pleti, v suchu a jasu, jakmile jeden den po zahájení experimentálního režimu dvakrát denně. Chcete-li získat podobné výhody, nakupujte pravidelné ovesné vločky a připravte si vlastní masky na obličej nebo čističe pomocí receptů z Planet Green nebo srovnatelných webových stránek.

Hyperpigmentace, ztmavnutí postižené kůže je běžné afroamerické kožní onemocnění, které se často projeví jako zánět, popáleniny, rány a akné. Rush University Medical Center uvádí, že tělo zvyšuje produkci melanocytů zodpovědných za zbarvení kůže, zatímco kůže barvy je léčení. Důsledkem toho může být postižená kůže tmavší než normální. Clevelandská klinika konstatuje, že kyselina kojová je účinná jako přírodní činidlo zesvětlující kůži. Odvozený od houby, inhibuje produkci melaninu, čímž snižuje tmavé jizvy, věkové skvrny a těhotenství nebo hormonální hyperpigmentaci. Kojová kyselina poskytuje méně dráždivou alternativu k hydrochinonu, který je běžně používán v kosmetických výrobcích. Zeptejte se svého dermatologa nebo lékárníka, aby doporučil bělící krém obsahující kyselinu kojovou.