Přírodní prostředky pro křeče močového měchýře

Močová inkontinence způsobená křečemi močového měchýře může náhle a bez varování narazit, což způsobuje značné rozpaky a nepohodlí pro trpícího. V normálním močovém měchýři se svaly uzavírají jen při močení. Avšak sval močového měchýře, který je nestabilní, se může v náhodném čase smýlit, což způsobuje naléhavost a únik moči, uvádí Texaské zdravotní středisko Texaské univerzity. Křeče močového měchýře patří mezi hlavní příčiny močové inkontinence u žen starších 65 let. Přestože byste měli navštívit lékaře, abyste vyloučili podkožní podmínky, možná budete chtít oslovit křeče močového měchýře prostřednictvím přírodních prostředků a přístupů.

Podle Wellsphere.com je tento minerál užitečný pro celkové zdraví svalů a zdá se, že zmírňuje spasticitu močového měchýře. Zpevněním svalů, které se smršťují, magnézium může zabránit vzniku náhodných kontrakcí a úniku. Navíc společnost Wellsphere.com uvádí, že užívání hořčíku před spaním v noci může snížit výskyt inkontinence během spánku. Ačkoli výzkum přinesl některé pozitivní výsledky pomocí hořčíku pro křeče močového měchýře, není považován za léčbu tohoto stavu.

Experti uvádějí, že tato ayurvédská bylina je jednou z nejčastěji používaných přírodních léků na inkontinenci moči. Podle “celkového zdravotního časopisu” zlepšuje crataeva svalovou sílu a tón močového měchýře a snižuje naléhavost a frekvenci močení. Také zlepšuje tok moči, který napomáhá při úplnějším vyprázdnění močového měchýře. Když je močový měchýř účinně vyprázdněn, je v náhodném čase méně pravděpodobná únik moči. Klinika Mayo poznamenává, že je nutný další výzkum k určení účinnosti crataevy při řešení inkontinence moči.

Přeslička, známá také jako equisetum, je dalším populárním přírodním prostředkem pro křeče močového měchýře a močovou inkontinenci, uvádí Mayo Clinic. Přeslička obsahuje oxid křemičitý, který pomáhá udržovat kolagen a působí jako astringent v moči a snižuje svalové křeče. Jeho aktivita jako protizánětlivé činidlo činí tuto bylinku užitečnou při snižování úniku moči a nedobrovolných svalových kontrakcí. Ačkoli Mayo Clinic specifikuje, že alternativní léčby, jako je přeslička, nejsou považovány za léky na inkontinenci moče, dodává, že tyto léky mohou poskytnout určitý stupeň úlevy.

Dalším přírodním prostředkem pro zlepšení funkce močového měchýře je použití cvičení kegel. Podle Medline Plus tyto cviky posilují svaly pánevního dna, což zase zlepšuje sílu uretrálního svěrače. Tato cvičení mohou být prováděna nezávisle nebo pomocí vaginálního kužele, což je vážené zařízení, které je umístěno ve vagině. Hmotnost kužele způsobuje, že se vaginální svaly nedobrovolně uzavírají, aby je udržely na svém místě. Tyto kontrakce, pokud jsou uchovávány po dobu 15 minut v době dvakrát denně, mohou podstatně zlepšit funkci močového měchýře během čtyř až šesti týdnů, uvádí zprávy Medline Plus. Pokud si nejste jisti, zda děláte cvičení Kegel správně, nebo zda trvá vaše inkontinence, měli byste se obrátit na svého lékaře.

Hořčík

Crataeva

Přeslička

Kegelové cvičení