Přírodní zdroje vitaminu b6

Přehled

Vitamin B-6, také někdy nazývaný pyridoxin, je vitamin, který je nezbytný pro udržení správného fungování těla. Podle Národních ústavů zdravotnictví nebo NIH zvyšuje obsah vitamínu B-6 množství kyslíku, které hemoglobin ve vaší krvi nese, takže máte spoustu energie a neztratíte se. Zatímco B-6 je k dispozici ke koupi ve formě doplňku, je snadnější a méně nákladné dostat vaše B-6 přirozeně jíst zdravé potraviny.

Brambory

Podle NIH jsou brambory přírodním zdrojem vitamínu B-6, zvláště pokud je konzumována kůže bramboru. NIH uvádí, že středně velké pečené brambory s pokožkou mají asi 7 miligramů vitaminu B-6, což je zhruba 50 procent většiny dospělých doporučených denních příjemů 1,3 miligramů. Zkuste pečené brambory s chilli nebo zakysanou smetanou a pažitkou pro rychlý a výživný oběd.

Banány

Banány jsou dalším dobrým zdrojem vitamínu B-6. Odborníci z NIH uvádějí, že středně velký banán má asi 68 miligramů vitaminu B-6, což je více než 50 procent denního doporučeného příjmu pro B-6. Banány dělají vynikající občerstvení nebo dezert a mohou být přidávány k obilovinám nebo ovesné vločky ráno k snídani.

Tuňák žlutoploutvý

Filet z tuňáka žlutoplutvého o objemu 4 unce obsahuje 1,18 miligramu vitaminu B-6, což je více než 100 procent množství vitaminu B-6, které byste měli jíst každý den. Zkuste vyměnit kuřecí nebo hovězí maso za pečenou filetu tuňáka žlutoploutvého jednou týdně, abyste zvýšili příjem vitamínu B-6.

Zvonovité papriky

Zkuste jíst papriky, pokud chcete zvýšit příjem vitamínu B-6. Jeden šálek nakrájené, surové, červené papriky obsahuje 27 miligramů vitaminu B-6. Bell papričky jako vynikající zdroj vitamínu B6, protože šálek plátků papriky má více než 20 procent denního doporučeného příjmu vitamínu B-6, pouze 25 kalorií.

Jedna unce cesnaku obsahuje více než 15 procent doporučeného denního příjmu vitamínu B-6 pro většinu dospělých. Používání čerstvého česneku poskytuje více vitaminu B-6 než prášek z česneku. Vzhledem k tomu, že každá unce čerstvého česneku má 35 miligramů vitaminu B-6, přidá čerstvý česnek do polévek a pečeně nebo na těstoviny vám pomůže dosáhnout hladiny vitamínu B-6 a zároveň přidá koření a chuť.

Česnek