Přírodní způsoby čištění toxinů z těla

Strava

Přirozené způsoby, jak čistit toxiny z vašeho těla, je proces, který se krátce označuje jako detoxikace nebo detoxikace. Detox se zaměřuje na čištění toxinů z vnitřních orgánů včetně jater, ledvin a žlučníku. Tyto toxiny se uvolňují do krevního oběhu a vylučují se kůží nebo výkaly. Zdravá strava, pravidelné kardiovaskulární cvičení a správná hydratace podporují přirozené detoxikaci. Mírná přirozená detoxikace by měla být součástí každodenního úsilí o zdravý životní styl. Intenzivní období přirozené detoxikace lze provést jednou za měsíc pod řádným lékařským dohledem.

Přírodní produkty

Slibujte, že z vaší stravy vyberou kruté toxiny. Gaiam.com doporučuje odstranit alkohol, kávu, cigarety, rafinované cukry a nasycené tuky pro intenzivní čištění. Nahraďte tyto potraviny s vysokým obsahem toxinu dietou bohatou na vlákninu, abyste vyčistili trávicí trasu. Vezměte si tip od Dr. Hal Blatman a zvyšte čistící enzymy v zažívací trati tím, že přilepíte na surové nebo lehce dušené ovoce a zeleninu.

Pít čaj

Minimalizujte používání tvrdých čisticích prostředků pro domácnost na bázi chemikálií, kožních výrobků a zubních past, které podporují přirozené čištění. Najděte alternativní produkty s přírodními přísadami. Použijte citronovou šťávu a sódu na pečení, vyčistěte kuchyň, omyjte přírodními organickými mýdly a použijte všestrannou zubní pastu nebo trochu sódy na pečení zubů. Snižte denní expozici toxinů pro rychlejší čištění.

Pít vodu

Některé byliny jsou myšlenky podporovat jaterní detoxikaci a čištění. Ačkoli neexistuje konkrétní lékařská podpora, mnoho přírodovědců se domnívá, že čaj vyrobený s kořenem pampelišky, lopuch nebo bodlák má čistící účinek. Pite zelený čaj zachytit a neutralizovat škodlivé volné radikály v těle.

Cvičení

MayoClinic.com připomíná čtenářům, že voda vyplavuje toxiny z orgánů a dodává do buněk restriktivní živiny. Pijte nejméně 8 sklenic vody denně, více během období nadměrného pocení nebo cvičení. Pár zvýšil spotřebu vody pravidelnými návštěvami sauny, aby se urychlila uvolňování toxinů skrze kůži.

Cvičení pomáhá detoxikovat tělo podle The-Natural-Path.com. Ztrácejte váhu pomocí cvičení ke snížení tělesného tuku, kde jsou často uloženy toxiny. Cvičení zvyšuje krevní oběh a oběh lymfy, které jsou nezbytné pro odstranění toxinů a metabolických odpadů z tělních buněk. The-Natural-Path.com doporučuje kardiovaskulární cvičení k detoxikaci těla při zvýšené teplotě a potu. Chrlí pomáhají masírovat tlusté střevo a posilují svaly, které pomáhají hrubému čípku vylučovat odpad.