Přírodní způsoby, jak otěhotnět po 40

Porozumění ovulaci

Ano, je možné těhotné přirozeně po 40. věku. Těhotenství může trvat déle, než je dosaženo v tomto věku, a jestliže žena už začala skákat nebo má nepravidelné cykly každý měsíc, její plodnost již může být narušena. Jak může žena nad 40 let maximalizovat své šance na přirozenou kondici? Za prvé, pomáhá pochopit, jak se ovulace vyskytuje. Poté může žena použít několik přirozených metod k určení, kdy nastane ovulace.

Cykly mapování

Každý měsíc uvolňuje tělo úrodné ženy vejce z vaječníků. Začátek tohoto procesu, první den menstruace, začne tělo ženy vylučovat určité hormony. Tyto hormony aktivují vývoj folikulů obsahujících nezralé vejce ve vaječnících. V jednom z těchto folikulů se vajíčko rozvíjí rychleji než ostatní a brzy se uvolní. Asi jeden den před ovulací hormony estrogen a luteinizační hormon (LH) vzrostou a vejce vystupuje z jeho folikulu. Tento celý proces, od menstruace až po ovulaci, trvá kdekoli od 10 do 21 dnů, v průměru 14 dnů. Pokud se těhotenství nevyskytne hned po ovulaci, vajíčko se rozpadne a menstruace začne znovu během několika týdnů.

Teplotní špičky během ovulace

Porozumění tomu, jak funguje ovulace, může pomoci ženě starší 40 let odhadnout nejlepší čas na pohlavní styk. Celkově, pokud se žena ve svých raných čtyřicátých letech pokusí otěhotnět přirozeným pocitem, bude mít každý měsíc pět procent šancí na porozumění. To je mnohem méně než 20 procentní pravděpodobnost, že otehotněla ve věku 30 let. Aby maximalizovala šance na otěhotnění, ženy nad 40 let by měly věnovat pozornost několika indikátům ovulace.

Jak zkontrolovat základní tělesnou teplotu

Jedním způsobem, jak zjistit, kdy nastane ovulace, je denní kontrola bazální tělesné teploty (BBT). Pokud je žena věnována těhotenství přirozeně po 40 let, může být velmi užitečné čtení BBT. Jak? Když se uvolní ženská vejce a vyvolá luteinizační hormon, její BBT hroty. BBT, která je obvykle nejnižší během první části cyklu ženy, se při ovulaci hrozí a poté zůstává vysoká, dokud se nezmizí menstruace. BBT spike obvykle trvá asi 10 až 14 dní po začátku menstruace.

Změny děložního hlenu před ovulací

Chcete-li těhotné přirozeně po 40, začněte zakoupením bazálního teploměru. Každé ráno, než se dostanete z postele, uvažte teplotu s bazálním teploměrem. Každé den zobrazte teplotu v kalendáři a objeví se vzory. Jakmile teplota klesne, vejce již bylo uvolněno a pravděpodobně došlo k ovulaci. Jakmile žena zná průměrný den svého teplotního špice každý měsíc, může být pro tento čas plánován pohlavní styk. Nejplodnější dny jsou několik dní před ovulací a v den samotné ovulace.

Změny v sekrech děložního čípku jsou dalším znakem toho, že se blíží ovulace. Po ukončení menstruačního krvácení mnoho žen zjistí, že jejich cervik cítí docela suchý až mírně vlhký po dobu jednoho až dvou týdnů. Jak ovulace přiblíží, většina žen si všimne, že se zvýší vaginální vlhkost. Několik dní před ovulací se začíná vylučovat tlustý, kluzký cervikální hlen ze vagíny. Čím blíž se člověk dostane k ovulaci, tím víc mokrý a pružný je tento cervikální hlen. V den ovulace má výtok často konzistenci vaječných bílků. Ženy nad 40 let mohou tyto změny využít. Vyšetřením cervikálního hlenu vypouštěného z její vagíny denně dokáže odhadnout, kdy nastane ovulace. Struktura a vlhkost cervikálního hlenu lze charakterizovat ve stejném kalendáři jako BBT, což pomáhá ženě odhadnout, kdy do pohlavního styku dosáhnout těhotenství. Často po výskytu ovulace hlien zmizí během jednoho nebo dvou dnů.

Pravděpodobnost vzniku těhotenství po 40

Od roku 2010 ve Spojených státech uvádí v březnu Dimese, že 20 procent žen čeká až do věku 35 let, než bude mít své první dítě. Chci otevírat po 40 letech se stala běžnou, ale téměř jedna ze tří žen mezi 40 a 44 lety jsou neplodná. Snažit se otěhotnět po 40 let může být také narušena zvýšením poměru potratů. Mezi 40 a 44 lety, jedno ze tří těhotenství končí potratem. Po 45 letech bude spontánně přerušeno více než polovina těhotenství. Chcete-li zvýšit šanci na porozumění po 40 letech, mohou ženy zaznamenat svůj BBT a hrdlo děložního hrdla v naději, že těhotenství přirozeně.