Přírodní způsoby léčby nadměrného růstu vlasů na obličeji

Přehled

Přibližně 8 procent žen ve Spojených státech má stav nazývaný hirsutismus, což je nadměrný růst vlasů na tváři, rtech, pažích, hrudi a nohou, podle University of Maryland Medical Center. Stav je spojen s nadprodukcí mužského pohlavního hormonu androgenu. Může být také spojeno s některými léky, včetně anabolických steroidů a perorálních kontraceptiv. Různé bylinky a přírodní léky mohou být použity k léčení tohoto onemocnění, ale před použitím alternativních léčebných postupů pro léčebné účely se obraťte na svého poskytovatele zdravotní péče.

Doplňky stravy

Užívání kalcium-D-glukarátu dvakrát denně může podle UMMC podporovat detoxikaci hormonů a snižování příznaků hirsutismu. Přírodní přísada odvozená od karfiolu a brokolice nazývaná diindolylmethan má antiandrogenní účinky a může pomoci tělu upravit hladiny hormonu. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče dříve, než začnete užívat doplňky stravy, které mohou ovlivňovat hormony.

Bylinné prostředky

Některé byliny mají antiandrogenní vlastnosti a mohou zmírnit příznaky hirsutismu. Vzhledem k tomu, že podle UMMC byla dvakrát denně podána dávka palmetto, černobílý a / nebo dřevěný strom je možným prostředkem k odstranění přebytečných vlasů. Spearmint se jeví jako alternativa k antiandrogenní léčbě. Studie zveřejněná v květnu 2007 v “Phytotherapy Research” dospěla k závěru, že pití 2 šálků čaju z moruše může denně snížit příznaky mírného hirsutismu. Studie zahrnovala 21 žen a byla provedena na Suleyman Demirel University School of Medicine v Turecku. Před použitím nějakého bylinného prostředku se obraťte na svého lékaře.

Přírodní metody odstraňování chloupků

Chvění a holení jsou rychlé a levné, ale dočasné řešení pro nežádoucí vlasy na obličeji. Odstraňování vlasů pomocí pinzety je nejčastějším způsobem odstranění nežádoucích vlasů na obličeji. Útlum může být bolestivý a způsobuje lokalizovaný otok. Holení může způsobit, že nové vlasy budou silnější.

Odstranění zbytečných léků

Kdykoliv je to možné, vyhnout se nebo odstranit léky, o nichž je známo, že způsobují hirsutismus, mohou pomoci snížit nadměrné vlasy na obličeji. Některé perorální antikoncepce s progestinem a steroidy kulturistiky mohou obsahovat androgeny nebo mají srovnatelné účinky. Navíc některé léky používané k léčbě migrény, nauzey, vysokého krevního tlaku a duševních chorob, jako je bipolární porucha a schizofrenie, mohou nepřímo způsobit, že tělo produkuje extra androgenní hormony. Nicméně, nepřestávejte užívat předepsané léky, dokud neřeknete se svým lékařem.