Přírodní způsoby snižování hladiny prolaktinu

Strava

Prolaktin je hormon produkovaný přední hypofýzou a je zodpovědný za změny prsu během těhotenství a laktace po porodu. Vysoký prolaktin, také nazývaný hyperprolaktinémie, se stává, když hypofýza vylučuje příliš mnoho prolaktinu. Některé léky, nádory hypofýzy a hypotyreózní onemocnění mohou způsobit hyperprolaktinemii. Ve své knize “Ženská encyklopedie přírodního lékařství” popisuje Tori Hudson, N.D., příznaky vysokého prolaktinu u žen, které nejsou těhotné ani kojící. Patří mezi ně potlačení prsou a bolest, poruchy menstruace a spontánní tvorba a průtok mléka. Podle Alan Wein, MD, Ph.D., profesor a předseda divize urologie na University of Pennsylvania School of Medicine a vedoucí urologie v nemocnici University of Pennsylvania, hyperprolaktinémie je také zodpovědná za neplodnost a erektilní dysfunkci U mužů. Při použití přirozených terapií se dosahuje nejlepších výsledků pod dohledem holisticky vyškoleného lékaře, jako je například lékař z přírodního prostředí.

Botanická medicína

Celá potravinářská strava bohatá na ovoce a zeleninu, obzvláště tmavé, zelené listy, je myšlenka optimalizovat zdraví každého. Dieta by měla zahrnovat i celá zrna, luštěniny, zejména sójové boby, ořechy a semena a studená ryba. Kromě toho se některé potraviny objevují jako specificky prospěšné při snižování hladin prolaktinu. Podle studie Oregon State University Micronutrient Information Center několik studií poukazuje na souvislost mezi nedostatkem vitaminu B6 a hyperprolaktinemií. Zvažte jíst více potravin obsahujících vitamín B6, jako jsou brambory, banány, divoký losos, kuřecí maso a špenát. Podle studie publikované v publikaci “The Lancet”, doplnění zinkem snížilo hladinu prolaktinu u účastníků. Potraviny s vysokým obsahem zinku zahrnují měkkýše, hovězí maso, krůty a fazole. Konzultujte s lékařem před provedením jakýchkoli zásadních dietních změn nebo užívání doplňků výživy.

Homeopatie

Podle Hudsona je nejúčinnějším herbem při snižování prolaktinu chabý strom, známý také botanickým názvem Vitex agnus castus. Chabý strom je pravděpodobně nejlépe známý pro jeho hormonální vyrovnávací účinky a byl používán přinejmenším od doby starověkého Řecka pro léčbu různých menstruačních poruch. Chabý strom se váže na dopaminové receptory a zabraňuje uvolňování prolaktinu z hypofýzy. Hudson varuje, že obvykle trvá tři nebo čtyři měsíce, než má mít dřevěný strom vliv, takže je nejlepší počkat šest měsíců před opětovným testováním hladin prolaktinu. Než začnete užívat nějaký bylinný přípravek, je nejlepší konzultovat s holistickým lékařem, který může doporučit vhodné dávky.

V poslední době se homeopatie ukázala jako užitečný nástroj při hledání vyrovnanosti hormonů přirozeně. Homeopatie je systém medicíny, který používá velmi malé množství přírodních látek ke stimulaci těla k léčení. Každý homeopatický přípravek je předepsán na základě jedinečné sady příznaků, s nimiž někdo přijde v kanceláři, a nikoli jejich diagnózy. Podle Joseph Pizzorna, N.D., homeopatie má mírný, i když dlouhodobý účinek a může být použita společně s jinými léčbami bezpečně. Nalezení léku, který by byl nejúčinnější, se nejlépe provádí za pomoci klasicky vyškoleného homeopatu, jako je například naturopatický lékař.