Přírodních doplňků, které pomáhají dětem se soustředit

Přehled

Mentální zaměření je důležité v jakémkoli věku, ale je pro děti rozhodující. Vylepšené mentální zaměření pomáhá dětem se učit informace efektivněji, lépe se vyvíjet na zkouškách a vyniká ve sportovních a mimoškolních aktivitách. Dieta je nezbytnou součástí zlepšení duševního zaměření dítěte. Některé doplňky stravy mohou také zlepšit kognitivní funkce u dětí. Oboznámte se se svým lékařem předtím, než dáte Vašemu dítěti nějaký doplněk, který zvýší duše

Ginkgo Biloba

Ginkgo biloba listy byly používány pro léčebné účely více než 5000 let, podle Michaela Castlemana, autora “Léčivých bylinek”. Starověcí čínští léčitelé doporučují tuto bylinu pro zánět tkání a používají ji jako lék na astma. Ginkgo biloba také může zvýšit kognitivní funkci. Chemické sloučeniny v doplňcích ginkgo biloba mohou zvýšit oběh, což zlepšuje průtok krve do mozku. To může pomoci zvýšit duševní zaměření a zvýšit paměť a reakční dobu. Poraďte se svým lékařem před použitím doplňků ginkgo biloba, abyste zvýšili duševní zaměření dítěte. Ve vzácných případech může způsobit zvracení a nevolnost.

Vitamín B5

Vitamin B5 je součástí skupiny B komplexů a podle alternativních léčitelů je považován za antistresový vitamín, říká Dr. James Balch a Phyllis Balch, autoři “Předpisu pro výživu.” Může pomoci při výrobě serotoninu, což je neurotransmiter, který pomáhá zmírnit stres a úzkost. Snižování stresu může u dětí uklidnit testování a výkonnostní úzkost, což zlepšuje schopnost vašeho dítěte soustředit se. Vitamín B5 je typicky dostupný jako součást doplňku vitaminu B komplexu, i když některé obchody se zdravou výživou nesou jako samostatný doplněk.

Vitamin B6

Vitamín B6 zlepšuje schopnost vašeho těla absorbovat a metabolizovat sacharidy a tuky z potravinových zdrojů, podle Balches. Tyto složky potravin jsou nezbytné pro budování zdravých mozkových buněk, včetně těch, které se zabývají pamětí a učením. Tento vitamin může zvýšit celkovou funkci mozku a může zlepšit duševní zaměření dítěte. Stejně jako vitamín B5 je tento vitamin běžně obsažen v vitamínových doplňcích komplexu B, ale může být dostupný jako doplněk vitamínů jednotlivými specializovanými prodejci.