Přirozené způsoby, jak vést masáž doma s masáží

Přehled

Aby se zajistilo, že dítě je plně vyvinuté, je třeba před 37 týdny vyhnout se indukci. Žena, která uvažuje o indukční masáž, by měla dostat svolení svého lékaře nebo porodní asistentky a poté vyhledat licencovaný masážní terapeut s dalším tréninkem z akreditovaného programu, jako je MotherMassage. Prenatální masáž je vysoce specializovaná forma masáže a řada pracovníků, kteří jej obsahují, je na seznamu jejich služeb, a to podle časopisu Mothering. Neexistují všechny potřebné předpoklady, podle časopisu Mothering, podle toho, že ženy, které dostávají prenatální masáž, vykazují méně bolestivé a kratší Práce. Dalšími přínosy jsou snížená úzkost, nižší hladiny stresových hormonů a vyšší hladiny endorfinů.

Spleen-6

Spleen-6 je oblíbeným bodem pro indukci práce prostřednictvím akupunktury nebo akupresury a stejný bod může být také použit v masážní indukční masáži. Je umístěna asi čtyři šíře prstů nad vnitřkem kotníku, slezina-6 podporuje kontrakce, stimuluje dělohu a brání bolesti, tvrdí Debra Bettsová, autor knihy “Základní příručka k akupunktuře při porodu a těhotenství”. Betts také uvádí, že ženy často hlásí pocity, kdy se jejich děložní krk roztahuje a jejich děložní smyčka, když se tento bod otírá. Masážní terapeut se pravděpodobně bude zaměřovat na tento bod se středně intenzitou během 60 nebo 90 minutové masáže. Je bezpečné pro těhotnou ženu, aby sama sebe stimulovala celý den.

Intestine-4

Umístěná ve středu pletiva mezi palcem a ukazováčkem, Intestine-4 podporuje kontrakce a zastavuje bolest. Betts říká, že ženy často hlásí tupý, bolestivý pocit, když je tento bod stimulován. Masážní terapeutka se znovu zaměří na tento bod se středně silnou intenzitou během 60 nebo 90 minutové masáže a může naučit těhotnou ženu, jak si vlastní místo třepe.

Éterické oleje

Zatímco v době těhotenství je třeba zabránit tvorbě šlehačů, fenyklů, jasmínů a jalovcových esenciálních olejů během těhotenství pro jejich vlastnosti stimulující kontrakci, masážní terapeut je může použít při masážní práci. Dvě nebo tři kapky esenciálního oleje by měly být smíchány s neutrálním nosným olejem, jako je sladký mandl nebo olivový olej, aby se minimalizovalo podráždění pokožky. Několik kapek esenciálního oleje umístěného v difuzéru umožňuje matce další výhody aromaterapie během její masáže.