Pro a nevýhody stevie

Stevia je druh bylin, který lze použít jako umělé sladidlo. V roce 2008 byla schválena Úřadem USA pro potraviny a léčivé přípravky, která byla prodávána jako složka sladitelných potravin. FDA považoval stevu “obecně uznávanou za bezpečné.” Pokud uvažujete o použití stevie nebo potravin stevia v nich, měli byste přezkoumat klady a zápory bylinky.

Pro stevia je, že bylinka neobsahuje žádné kalorie. To vám může pomoci oslabit předměty, aniž byste museli zničit dietu. Protože tělo metabolizuje stevia, nemáte žádný kalorický příjem.

Stevia nezvyšuje hladinu cukru v krvi po požití. To znamená, že sladidlo je bezpečné pro použití u diabetiků.

Stevia pochází z listů rostliny stevia. Pěstuje se převážně v asijských a jihoamerických zemích. Neobsahuje umělé přísady, aby osladila potraviny. To je také řekl, aby byl sladší než stolní cukr a může vyžadovat zředění.

Můžete vyvochnout vedlejší účinky v důsledku použití stevie. Mezi nejčastější hlášené nežádoucí účinky patří nadýmání a nevolnost po požití sladidla.

Lidé, kteří užívají léky na diabetes nebo k řízení krevního tlaku, by neměli užívat stevu. To je způsobeno potenciálem, že užívání stevie s těmito léky může způsobit hypoglykemii nebo hypoglykemii.

Přehled

Žádné kalorie

Stabilní hladiny cukru v krvi

Přírodní zdroj

Žaludeční nevolnost

Lékové interakce

Ačkoli stevia je velmi sladká, látka má hořkou pachuť. Někteří uživatelé si tuto chuť líčí.

Horká pachuť