Probiotika předtím, než se protein protřepává plyn

Lactobacillus

Proteinové třesy mohou způsobit příznaky gastrointestinálního nepohodlí, včetně plynu, nadýmání a průjem, kvůli neúplnému trávení. To může být částečně způsobeno tím, že většina doplňků bílkovinového prášku obsahuje látky izolované z mléčného mléka. Jedinci, kteří trpí intolerancí laktózy, se mohou cítit náchylní k nechtěným vedlejším účinkům. Zvažte přidání těchto probiotických nebo přátelských bakterií do stravy, abyste snížili plyn při konzumaci proteinových koktejlů.

Bifidobacterium

Nejvíce dobře známý kmen, bakterie laktobacilu, se používá k výrobě fermentovaných potravin, jako je jogurt, kefír a starší sýry. Jakmile se ve střeve bakterie laktobacilu živí živinami a vlákny, aby poháněly svůj životní cyklus. Na oplátku vyrábějí kyselinu mléčnou, trávicí enzymy a další látky, které zlepšují trávení, podporují imunitu a předcházejí gastrointestinálním onemocněním podle Life Extension Magazine. Mezi běžné kmeny laktobacilu patří L. acidophilus, L. reuteri, L. rhamnosus, L. casei, L. bulgaricus a L. plantarum. Tyto probiotika mohou zabránit tomu, aby plyn při konzumaci proteinových koktejlů vylučoval trávicí sloučeniny, které pomáhají při rozpadu laktózových cukrů a bílkovinných peptidů.

Saccharomyces

Stejně jako kmeny laktobacilu se bifidobakterium nacházejí ve fermentovaných potravinách a mohou podporovat zdravé trávení prostřednictvím jejich životních procesů. Probiotika také pomáhají zbavit patogenních nebo choroboplodných mikroorganismů, které také kolonizují střeva. Viry, formy a škodlivé bakterie mohou způsobit nerovnováhu ve střevní flóře a vytvářet správné podmínky pro onemocnění podle “probiotické revoluce” Gary B. Huffnagle a Sarah Wernick. Mezi běžné kmeny patří B.bifidum, B. lactis, B. breve, B. longum, B. infantis a B. animalis.

Ostatní kmeny

Kmeny Saccharomyces jsou ve skutečnosti formou droždí, i když jsou stále považovány za probiotika. Například tyto kmeny najdete v komerčních probiotikách, jako je Florastor. Další důležitou úlohou probiotik ve střevech je zbavit škodlivých kvasinek, které soutěží o dominantní postavení. Patogeny, jako je kandida, mohou způsobit kvasinkové infekce, záněty a trávicí nepohodlí. Saccharomyces cerevisiae a Saccharomyces boulardii představují nejběžnější kmeny této třídy, uvádí USProbiotics.org.

Existuje tolik různých kmenů probiotik, které se nikdo nepokusí poskytnout vyčerpávající seznam. Vědci a výzkumníci neustále objevují a přejmenovávají nové druhy a stále rozvíjejí své chápání způsobu, jakým tyto organismy ovlivňují lidské trávení a zdraví. Kmen Streptococcus zahrnuje S. thermophilus, S. oralis a S. uberis, které mohou být také přínosné pro prevenci plynů a nadýchání. Lactococcus lactis je dalším kmenem, který může pomoci při trávení. Probiotikum tvořící spor, známé jako Bacillus coagulans, může urychlit vývoj zdravé střevní flóry podle “Optimizing Digestive Health” od Lane Lenard PhD.