Problémy s volným duchovým ležákem

Přehled

FreeSpirit je jedním z výrobců fitness zařízení, které vlastní Icon Health & Fitness, včetně několika ležérních cvičných kol. Ačkoli Icon Health & Fitness zařízení má pověst pro dobře-vyrobené, pokud vlastníte ležérní kolo, budete nakonec narazíte na problémy. Tyto problémy můžete vyřešit většinou pomocí něčeho tak jednoduchého, jako výměna baterií nebo odstraňování problémů.

Jazýčkový spínač

Přepínací jazýček je malý spirálovitý kus umístěný pod štítky motocyklu v blízkosti pedálů. Přepínací jazýček se může pohybovat mimo místo, což bude narušovat displeje motocyklu. Přesně tak, jak se dostat k jazýčkovým přepínačům, najdete v příručce. Budete muset nejprve odstranit jeden štít a pedál před ním. Po zobrazení přepínače můžete nastavit vzdálenost k vyřešení problémů s displejem. Pokud je jazýčkový spínač ve správné vzdálenosti od magnetu, konzola zobrazí správnou zpětnou vazbu.

Pulzní snímače rukojeti

Senzory pulsních rukojetí jsou užitečné, pokud pracují, a říkají vám, jaká je srdeční frekvence v minutách. To vám umožní zjistit, zda cvičíte v bezpečném, ale efektivním pásmu na základě vaší věkové a fyzické úrovně. Pokud senzory nefungují optimálně, nebudete se moci spolehnout na čtení. Některé ležérní motocykly od FreeSpirit mají kovové kontakty, které zaznamenávají tepovou frekvenci buď pod konzolou, nebo na tyčích po stranách konzoly. Problémy mohou nastat, pokud neodstraňujete plastové kryty ze snímačů, nedotýkejte se příliš silně, neukládejte ruce při držení kontaktů nebo pokud jsou senzory znečištěné. Měli byste používat čisté měkké utěrky, ale vyvarujte se chemikálií nebo alkoholu.

Problémy s konzolou

Můžete mít problémy s displejem, pokud máte staré baterie. Displej může zhasnout nebo dokonce se nezapne. Většina problémů s konzolou je opravena výměnou baterií podle uživatelských příruček FreeSpirit. Váš manuál vám řekne, jaké baterie potřebujete, ale budete pravděpodobně potřebovat čtyři alkalické baterie “D”. Budete muset nechat ležérní motocykl zahřát, pokud byl v chladných teplotách před výměnou baterií nebo by se mohly poškodit elektronické součásti konzoly. Sejměte kryt baterie a vložte nové baterie tak, jak je znázorněno na obrázku na krytu baterie.