Problémy z plochých nohou

Přehled

Plochá noha, označovaná také jako flatfoot nebo flatfeet, nastává, když oblouk nohy nekloubí. Oblouk se nemusí vyvíjet v dětství a některé podmínky mohou způsobit, že oblouk také klesá. Mnoho jedinců s plochými nohami nemá žádné související problémy nebo komplikace. Jiní lidé mají bolest nebo problémy s nohama, kotníky nebo spodní nohy. Boty, nohy, chirurgie, terapie a léky jsou možnosti léčby některých problémů z plochých nohou.

Bolest

Bolest spojená s plochými nohami se objevuje na vnitřní straně kotníku, dolní nohy nebo nohy. Bolest bolest nejvíce při stojící, chůze nebo běhu a uvolňuje se během odpočinku. Bolest může být někdy dostatečně závažná, aby omezila účast na sportovních nebo jiných činnostech.

Shin Splint

Ploché nožky mohou způsobit výskyt holení. Shin dlahy jsou podmínkou, která se objeví záněty v páteři kvůli nadužívání při běhu bez správné formy nohy. Symptomy holenní dlahy zahrnují bolest v dolní noze při ohnutí nohy a bolest na holení.

Bunions

Bunion je stav postihující kloub u základny velkého prstu. Nesprávně namontované boty způsobené plochými nožkami mohou způsobit tlak na spoj. Tento tlak způsobuje, že kloub se zvětší a tlačí na špičku směrem k ostatním prstům. To způsobuje bolest v kloubu.

Artritida

Po diagnóze revmatické artritidy na nohou nebo kotníku se může objevit flatfeet. Artritida způsobuje plochou nohu téměř poloviny lidí, kteří trpí tímto onemocněním, podle americké akademie ortopedických chirurgů (AAOS). Tato forma artritidy způsobuje zánět a bolest v podšívce kloubů, stejně jako poškození kloubů a kostní erozi.

Tendinitida se může objevit jako komplikace plochých nohou. Tendinitida z plochých nohou obvykle ovlivňuje Achilovu šlachu kvůli zvýšenému namáhání na zadní straně paty a kotníku. Symptomy tendinitidy zahrnují bolest, otoky a teplo v oblasti šlachy.

Tendinitida

Hammertoe

Slabé svaly z plochých nohou mohou způsobit, že se objeví kladivo. Klávesnice se kloubově vzhůru na kloub předtím, než se znovu ohne, čímž má špičku na špičce. Hammertoe může být bolestivé ..

Ploché nohy mohou způsobit tvorbu kalichů na nohou. Tření od tření na vnitřní straně boty způsobuje zesílení vytvrzených vrstev kůže.

Mouchy