Propagační strategie pro podnikání v oblasti jógy

Přehled

Vlastnictví jógy je vzrušující a odměňující kariéra, přináší však marketingové výzvy, jimž čelí mnoho malých podnikatelů. V těžkých hospodářských obdobích může být jóga považována za “luxus”, který se vypíná z rozpočtů spotřebitelů. Úspěšné jógové studio se spoléhá na ústní projev a sladění s místní komunitou, aby vytvořilo loajální skupinu studentů.

Start Out Small

Pokud jste zbrusu nový učitel jógy, otevření vlastního studia ihned nemusí být nejchytřejším řešením, i když si to můžete dovolit. Vyzkoušejte výukové kurzy nejprve ve fitness centru nebo ve studiu, které vám pomohou vytvořit vztah se studenty a vytvořit uznání jména. Jakmile se stanete známou ve své komunitě jógy, mohou vás studenti následovat do vašeho vlastního studia. Článek v časopise “Yoga Journal” doporučuje novým učitelům, aby začali vyučováním kurzů zaměřených na začátečníky, aby pomohli budovat důvěru a získávali věrné následovníky.

Vnitřní jóga

Spíše než snažit se, aby studenti přišli k vám, najděte způsob, jak se k nim dostat. Obraťte se na místní pracoviště a nabídněte kurzy jógy v rámci pracovního oběda zaměstnanců. Pokud vlastníte ateliér, můžete tuto příležitost využít k rozdávání brožur nebo letáků pro vaše podnikání a zmínit se o ranních, večerních nebo víkendových hodinách. Pokud vaši firemní studenti vychutnávají vaše kurzy v práci, mohou se začít studovat také ve studiu.

Zvažte Společenství

Další článek v časopise “Yoga Journal” představuje případovou studii jógového studia umístěného v blízkosti univerzitního kampusu. Ateliér poslal pohlednice studentům, kteří uvádějí na trh jógu jako léčbu kocoviny a způsob, jak “vyvážit špatné věci” ve vysokoškolském životě, jako jíst pizzu a párty. Mějte na paměti místní komunitu, když propagujete své podnikání v oblasti jógy. Pokud existuje velká starší populace, nabídněte například kurzy “Jóga pro seniory”. Ve velkém hektickém městě? Propagujte své služby jako způsob, jak najít rovnováhu ve stresujícím městském prostředí.

Další strategie

Klasické balíčky za zvýhodněnou cenu a nižší sazby pro seniory a studenty jsou jedním ze způsobů, jak dostat studenty, kteří chtějí věřit náklady do svého studia. Věnujte pozornost číslům, pokud je jeden časový interval nebo typ třídy více populární než ostatní, zadejte cíl marketingu. Příležitostně nabízejte speciality, jako například “přivezte přítele zdarma”, abyste povzbudili studenty, aby svým přátelům řekli o svých hodinách.