Prostředky k odstranění vši vejce z vlasů

Přehled

Přestože většina lidí chce co nejrychleji vyléčit vši, odstranění vší vejce z vlasů není snadné. Vyžaduje spoustu trpělivosti, vytrvalosti a metodického přístupu. Avšak správné odstranění vší vejců z vlasů snižuje pravděpodobnost, že vši budou reinfestovat a je důležitou součástí celkového procesu léčby.

Hřeben a voda

Jednoduchý prostředek k odstranění vši vejce od pokožky hlavy je pouhým použitím hřebenu a vody. Nakažená osoba by měla vlasy důkladně navlhčit vlasy vodou a požádat člena rodiny nebo kamaráda, aby prošel každou částí vlasů a používal prsty, jemně ozubený hřeben nebo hřeben nití, aby odstranil všechny nitky, které vidí. Nitové hřebeny jsou někdy k dispozici v lékárnách, ale mohou být nalezeny snadněji online nebo v prodejnách pro domácí zvířata. Medline Plus, publikace Národních ústavů zdraví, naznačuje, že hřeben včelího vosku nebo olivového oleje může ulehčit. Organizace navíc uvědomuje, že některé mycí prostředky na mytí nádobí mohou rozpustit látku, která způsobuje, že se vajíčka drží na vlasy, což také usnadňuje jejich odstranění.

Oleje, majonéza a margarín

Někteří lidé věří, že pomocí majonézy, margarínu, oleje z čajovníku nebo olivového oleje lze ošetřit vší hlavě. Tato metoda zahrnuje důkladné pokrytí vlasů mastným produktem, ponechání na vlasy přes noc při nošení sprchového víčka a následné promývání vlasů šamponem ráno. Teorie za tím spočívá v tom, že vejce a vši se umyjí olejem, když člověk šampony. Americká pediatrická akademie konstatuje, že účinnost těchto metod nebyla vědecky prokázána, ale nejsou škodlivá a může pro některé pracovat.

Vazelína

Potahování vlasů s vazelínou se rozdrtí a zabije vši a šupiny, vysvětluje Susan Scott a Craig Thomas ve své knize “Rakovníci škůdců”. Může však být obtížné odstranit vazelínu, mrtvé vši a vlasy z vlasů, protože Nevymyjte běžným šamponem. Může vyžadovat mytí s mycími prostředky mytí vlasů, což může způsobit podráždění pokožky a pokožky hlavy.