Prostředky pro předčasné šedé vlasy

Jíst lépe

Dědičnost je jen jednou z několika možných příčin předčasně šedých vlasů. V případech, kdy časné šedivé vlasy nesouvisí s geny, existují opravné prostředky pro předčasné šedé vlasy, které mohou zastavit její postup. Klinické studie s použitím myší zaznamenaly úspěch při obrácení šedých vlasů kvůli výživovým nedostatkům. Výběr správného prostředku pro předčasné šedé vlasy bude záviset na jeho příčině. Uskutečnění schůzky se zdravotníkem za úplný fyzický je chytrý první krok při zjištění této příčiny, protože mohou být objeveny základní zdravotní problémy, jako je nedostatek výživy nebo hormonální nerovnováha.

Výživové doplňky

Jednou z nejjednodušších příčin předčasných šedých vlasů, které je třeba řešit, je denní strava. Nedostatky určitých vitamínů a minerálů mohou způsobit, že se vlasy změní na šedé. Diety, které neobsahují biotin a kyselina listová, která je součástí komplexu vitaminů B, může být přímou příčinou šedivých vlasů, jak je uvedeno v informacích od Národní knihovny lékařů USA. Nedostatek mědi, podle Institutu Linus Pauling v Oregonské státní univerzitě, také způsobuje předčasné šedění, stejně jako nedostatek selenu. Široká škála dalších živin má nepřímý vliv, který ovlivňuje produkci hormonů a působí na zničení volných radikálů. Výběrem stravy složené z potravin bohatých na živiny s množstvím vitamínových a minerálních balených potravin včetně listové hluboké zelené zeleniny, tmavě oranžové zeleniny a ovoce, bobulí, ořechů a chudých bílkovin a vyhýbání se zpracovávaným potravinám a potravinám, Zastavit.

Cvičení

Existují případy, kdy změna stravy nemusí stačit. Některé zdravotní stavy narušují schopnost těla absorbovat živiny, stejně jako některé léky na předpis. Navíc potraviny pěstované v půdě, která utrpěla vyčerpání minerálů, nemusí být schopna poskytnout vše, co tělo potřebuje. Za těchto okolností nemusí být možné získat všechny potřebné živiny z výživy samotné, což může přispět k předčasnému zbarvení vlasů, což nutně vyžaduje doplňky. Nicméně, protože příliš mnoho živin, včetně vitamínů B, mědi a selenu, může být stejně škodlivé pro zdraví, ne-li příliš, než příliš málo, je dobré plánovat doplnění s pomocí odborného výživového lékaře Po podrobné diskusi s primárním poskytovatelem zdravotní péče.

Cvičení může pomoci stimulovat hormonální působení potřebné k produkci melaninu, které dodává vlasům jeho pigmentaci, stejně jako podporovat oběh, který dodává kyslík a živiny ke skalpům. Navíc, zatímco vědci ještě nenalezli přímou vazbu mezi stresem a šedými vlasy, existuje klinický důkaz nepřímého vztahu, podle vědeckého článku amerického článku, který uvádí poslední výzkum. Nepřímý vztah mezi stresem a šedými vlasy se týká poškození, které stres působí na tělo, včetně ovlivnění absorpce živin, chuti k jídlu a energetických hladin. Existuje však pevný důkaz, že cvičení pomáhá zmírnit příznaky stresu. Cvičení také pomáhá lidem spát více zdravých a dobrých spánkových pomůcek při výrobě hormonů, které mohou ovlivnit i barvu vlasů.