Pyrithion zinkové vedlejší účinky

Podráždění kůže

Pyrithion zinek se používá v mydle a šamponu k léčbě lupů, stejně jako seborrhea, která je charakterizována crusting, mastnou nebo měkčí pokožku. Šampon se nazývá antiseborrheic. To znamená, že zpomaluje produkci kožních buněk, aby se snížila deprese, tvrdí Drugs.com. Některé produkty pyrithionu zinku jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Tento lék najdete v mnoha šamponech proti lupům na drogistických pultech. Takové produkty mohou způsobovat vedlejší účinky.

Alergické reakce

Pyrithion zinek může dráždit pokožku. Tento vedlejší účinek je vzácný, podle Mayo Clinic. Pokud užíváte přípravek, který obsahuje tento léčivý přípravek, podejte se u lékaře. Měli byste také kontaktovat svého lékaře, pokud se Váš stav pokožky po uplynutí dvou týdnů nedostane lépe, doporučuje první péči Blue Cross Blue Shield.

Těhotenské obavy

Může být alergická reakce na pyrithion zinek, tvrdí Drugs.com. Pokud se u Vás objeví závažná reakce, musíte okamžitě kontaktovat lékaře. Symptomy mohou zahrnovat potíže s dýcháním, těsnost v hrudi, otok jazyka, ústa nebo rty, kopřivku nebo vyrážku. Buďte obzvlášť opatrní, pokud máte neobvyklou reakci na jiné léky, konzervační přípravky, barviva nebo potraviny, doporučuje péče první.

Podráždění očí

Pokud jste těhotná nebo kojíte nebo se pokoušíte otěhotnět, poraďte se s lékařem před použitím produktů z pyrithionu zinku. Není známo, zda se tento lék vylučuje do mateřského mléka, doporučuje Drugs.com. Také používání přípravků s tímto léčivým přípravkem se nedoporučuje dětem mladším než 2 roky.

Pyrithion zinek může dráždit vaše oči, doporučuje Care First. Je třeba oči důkladně opláchnout studenou vodou z vodovodu, pokud se dostane do očí.