Rehabilitační cvičení pro vykloubený prst

Přehled

Vykloubený prst nastává, když kosti prstu nejsou správně zarovnány na kloubu kvůli traumatu. Toto je obvyklé zranění, ke kterému dojde, když je konec prstu uvíznutý, zkroucený, ohnutý nebo nadměrně rozložený. Tento typ zranění se často projevuje při sportovních aktivitách. Symptomy zahrnují otok, deformitu a bolest prstů. Vyklouznutý prst by měl být okamžitě ošetřen. Léčba zahrnuje to, že váš lékař resetuje kost na místě a dlahy prst na imobilizaci. Když je prst imobilizován a svaly a klouby kolem zranění mají čas na uzdravení, lékař vás bude poučit, kdy začít rehabilitační cvičení prstu.

Rozsah pohybu

Zvýšení pohybu a pružnosti poraněného prstu je důležitou součástí rehabilitace prstů. Chcete-li zlepšit rozsah pohybu, použijte nezraněnou ruku, abyste pomalu ohýbali poraněný prst a držte jej po dobu pěti sekund. Dále pomalu narovnejte prst a také držte pět sekund. Toto cvičení opakujte desetkrát, třikrát až pětkrát denně.

Pick-up objektu

Mít rozptýlený prst může ztěžovat každodenní aktivity, jako je vázání bot a psaní. Pomocí palce a zraněného prstu vyzvedněte malé předměty, jako jsou kuličky, knoflíky nebo mince, abyste zlepšili tyto motorické dovednosti.

Rozšíření o prst

Chcete-li zvýšit flexibilitu poraněného prstu, položte zraněnou ruku na stůl dlaňou dolů a prsty rovně. Zvedněte každý prst po dobu pěti sekund. Proveďte 10 opakování, třikrát denně.

Posilování přilnavosti

Chcete-li posílit zraněný prst, zničte ruku. Poraněný prst můžete pomoci pěsti, pokud se sám neohne. Podržte tuto pozici po dobu 5 až 10 sekund. Cvičení opakujte desetkrát, nejméně třikrát denně. Toto cvičení lze provádět také s tenisovou nebo stresovou koulí.

Počínaje prsty společně, pomalu roztáhněte prsty tak daleko od sebe, jak můžete, aniž byste vyvolali bolest. Vraťte se do výchozí pozice. Opakování tohoto cvičení 10 krát, třikrát denně, pomůže zvýšit rozsah pohybu.

Přivádění k únosu