Rizika epsomu sůl játra čistí

Přehled

Recept na očkování solí Epsom obvykle zahrnuje pouze přírodní ingredience jako je citrónová šťáva, olivový olej a voda. To to nezabrání. Podle Harvardské lékařské školy je přesvědčení, že potřebujete očistit játra nebo jiné orgány, na základě chybné vědy. Vaše tělo je dokonale schopné vyčistit a detoxovat sám. A ačkoli užívání Epsomových solí má v lidské medicíně dlouhou historii, nebezpečí opakovaného použití převažuje nad možnými přínosy. Obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče předtím, než začnete očistit solí Epsom.

Nedostatek vápníku

Horčík zasahuje do absorpce vápníku vašeho těla, informují výzkumníci z Medical Center v Marylandu. Pokud jsou vaše hladiny vápníku již nízké kvůli užívání antibiotik, diuretik, hormonů, léků k léčbě arytmie nebo steroidů, nebo jestliže podstupujete chemoterapii, může příjem vápníku z Epsomových solí jako součást čištění jater ovlivnit vaše hladiny vápníku. Je důležité udržovat správnou hladinu vápníku ve vašem systému, aby se zabránilo osteoporóze, určitým druhům rakoviny tlustého střeva a hypertenzi, doporučuje web Calcium Info.

Dehydratace

Dehydratace nastane, když vaše tělo vylučuje více tekutin, než to trvá. Epsomové soli jsou projímavé a obvykle se užívají v kombinaci s olivovým olejem během čištění jater. Použití laxativ může vést k dehydrataci, což je potenciálně vážný zdravotní problém. Symptomy mírné dehydratace zahrnují bolesti hlavy a závratě, které lze napravit pitnými tekutinami. Příznaky těžké dehydratace zahrnují velmi sucho v ústech, malé nebo žádné pocení nebo močení, suchá, neelastická kůže, závodní srdce, nízký krevní tlak a horečka. Pokud k tomu dojde, lékařský zákrok je nutný.

Elektrolytická nerovnováha

Lidé, kteří sledují jaterní sůl Epsom, vyčistí již více než sedm dní, nebo se je pokoušejí častěji než jednou za měsíc, mohou mít podle Brown’s University Health Services chronický průjem, který vede k nerovnováze elektrolytů. Dostatečné množství elektrolytů včetně chloridu, draslíku a sodíku je zapotřebí k podpoře funkce vašeho srdce, svalů a nervového systému. Pokud jsou vaše hladiny elektrolytu ohroženy, může to vést k nepravidelnému srdečnímu tepu a dokonce k selhání srdce.

Škodlivé interakce s léky

Hořčík v solí Epsom, který se užívá jako součást čištění jater, může interagovat nebo zasahovat do určitých léků. Mezi ně patří léky na krevní tlak, léky na digitální a arytmii, blokátory kalciového kanálu, léky na diabetes a diuretika. Epsomové soli mohou také interferovat s některými hormonálními substitučními terapiemi, s nízkými aktivitami štítné žlázy, léky proti osteoporóze a léky používanými k léčbě Wilsonovy nemoci.

Epsomové soli jsou také známé jako síran hořečnatý. Hořčík má zásadní význam pro tvorbu a funkci každé části vašeho těla, od zubů a kostí po srdce, ledviny a svaly. Aktivuje také enzymy a reguluje hladinu živin ve vašem těle a přispívá k tomu, jak dobře produkujete energii. Ale můžete se dostat příliš dobrá věc: Předávkování hořčíkem z jídla nejsou časté, podle výzkumníků z University of Maryland Medical Center, ale vyskytují se u lidí, kteří konzumují soli Epsomu. Symptomy zahrnují nevolnost, zvracení, nebezpečně nízký krevní tlak a pomalý srdeční tep. Pokud se neupraví, může to vést ke komatu a smrti.

Hořčík Předávkování