Rizika testosteron-cypionátu

Nemoc jater

Testosteronový cypionát je injekční steroidní lék, který se používá jako hormonální substituční léčba u mužů, kteří nevytváří dostatek testosteronu samotného. Látka s kontrolovanou látkou je někdy také používána na zvětšení síly, ale není schválena FDA pro toto použití. Testosteron-cypionát se injektuje do gluteálních svalů hýždí. Podle společnosti Paddock Laboratories, výrobce testosteron-cypionátu, doporučené dávkování se mění podle velikosti a specifického zdravotního stavu. Léčivo se vyrábí v koncentraci 200 mg / ml. Muži, kteří užívají testosteron-cypionát, by si měli dobře uvědomit, jaké jsou rizika užívání drogy.

Hyperkalcémie

Jedním z rizik spojených s tímto typem hormonální léčby je kompromis funkce jater. Rakovinové a nerakovinové nádory a cysty se mohou objevit v játrech, zejména pokud je prodloužena léčba cypionátem testosteronu.

Problémy s prostatou

Vyšší než normální hladina vápníku v krvi, stav nazývaný hyperkalcémie, představuje riziko použití této formy androgenního hormonu. Hyperkalcémie může způsobit záškuby a slabost svalů, ledvinové kameny, nevolnost, depresi a bolest kostí. Paddock Labs uvádí, že pacienti, u kterých se vyvinou vysoké hladiny vápníku v krvi, mají přestat užívat léky.

Syndrom pálení

Starší muži, kteří potřebují injekce testosteron-cypionátu, mohou v důsledku hormonální léčby vyvinout problémy s prostatou. Hypertrofie prostaty nebo zvětšená prostata jsou jedním z rizik a mohou zahrnovat problémy s ucpáním močové trubice. Karcinom nebo rakovina prostaty může také vyplynout z použití cypionátu testosteronu.

Stuntovaný růst

Jednou ze složek injekčního podání je benzylalkohol, látka, která může způsobit někdy smrtelné onemocnění u předčasně narozených dětí nazývaných lapací syndrom. Kojenci, kterým je podáván testosteron v této formě k nápravě abnormalit, jsou ohroženi nepravidelným dýcháním (lapákem), metabolickou acidózou a selháním jater a ledvin. Mohou se objevit záchvaty a jiné neurologické poškození, které mohou vést k úmrtí.

Trvalá krátkozrakost je riziko spojené s testosteron-cypionátem, když se používá u chlapců, kteří trpí zpožděnou pubertou, podle Paddock Labs. Kostní růst v rukou by měl být měřen dvakrát ročně, aby se zjistilo, zda se pacient vyvíjí tak, jak by měl.

Sexuální vedlejší účinky

Muži, kteří užívají velmi vysoké dávky testosteron-cypionátu nebo kteří ho užívají po dlouhou dobu, mohou najít snížení počtu spermií. Tento zdravotní stav se nazývá oligospermie. Muži, kteří prožívají oligospermii, by se měli poradit s lékařem o snížení dávky léku. Jiné sexuální vedlejší účinky mohou zahrnovat zvětšení prsou, stav nazvaný gynekomastie a prodloužené erekce nazývané priapismus.

Otok

Lidé, kteří užívají testosteron-cypionát, mohou vyvine edém, otoky v celém těle. Ti, kteří mají v anamnéze srdeční, ledvinové nebo jaterní onemocnění, by mohli jít do srdeční zástavy kromě toho, že by měli pocit otoku.