Riziko používání laseru na spalování tuků

Anestézie

Kosmetická a plastická chirurgie je i nadále oblíbenou praxí pro ty, kteří hledají techniky proti stárnutí nebo techniky řízení věku. Laserová liposukční technologie umožňuje chirurgům provádět méně invazivní chirurgii v řadě lékařských oborů, včetně liposukčních operací. Laserové ošetření tuků je nabízeno pod mnoha různými značkami – včetně VelaSmooth, SlimRay, LaserLipo, SmartLipo a dalších – ale všichni mají jednu společnou věc: využití vlnových délek k zahřátí tuku, rozpadu a umožnění vylučování více Snadno tělem. Stejně jako u jakéhokoli chirurgického zákroku je třeba pečlivě zvážit rizika a komplikace jednotlivců, kteří zvažují lasery pro spalování tuků, bez ohledu na to, jak neinvazivní tvrdí, že jsou.

Vzhled

Většina laserových liposukčních technik využívá sedativní a lokální anestezii, což znamená, že oblast, na které se bude pracovat, bude znecitlivěná. Anestezie může způsobit neočekávané komplikace u některých jedinců. Pacienti zvažující jakýkoli druh chirurgického zákroku by měli s těmito riziky diskutovat s lékařem. Alergie, citlivost a neočekávané komplikace, jako je krvácení, které vyžadují hlubší anestezii, by měly být řešeny.

Otok

Laserová liposukce narušuje konstrukci tukových buněk a vláken a spojivových tkání, jako je kolagen. V některých případech redukce laserového tuku může zvýšit vzhled celulitidy nebo otupění na těle, jak je odstraněn tuk, ale spojovací vlákna zůstávají na svém místě, takže pokožka má postavenou vzhled a strukturu.

Infekce

Brušování a otoky jsou časté při jakémkoli postupu, při kterém jsou kůže a svalové tkáně narušeny. V některých případech může otok způsobit nepohodlí a bolest. Tělo reaguje na poruchy v těle, které mohou zvýšit imunitní obranné systémy, které se dostávají do boje proti infekci, zvyšují zarudnutí, něžnost a podlitiny do ošetřených oblastí.

Jakýkoli chirurgický zákrok, bez ohledu na to, jak minimální, přináší s sebou riziko infekce. Čistá, sterilní zařízení a vybavení a bezpečnostní opatření přijatá zdravotnickým personálem mohou tato rizika snížit. Diskutujte o těchto otázkách bezpečnosti s lékařem, abyste odstranili nebo snížili jakoukoli šanci na infekci nebo kontaminaci během a po skončení procedury.