Rostliny a bylinky, které rostou dobře v kanceláři

Philodendron

Přibližování rostlin na pracoviště vám může pomoci zvýšit produktivitu a méně zdůraznit, podle studie Virginia Lohra a kol., Oddělení Ústavu zahradnictví a krajinné architektury ve Washingtonu. Přinesení květináčů nebo bylin do kanceláře je také běžnou praxí, která dodává dotek domů, čistí vzduch a ulehčuje návštěvníky. Pokud se vám daří zdravé zelené rostliny zvýšit vaše pracovní prostředí, vítr nebo mrtvé rostliny jistě budou mít Opačný účinek. Proto je tak důležité vybrat si rostliny a byliny, které budou prosperovat nebo alespoň přežít v kancelářském prostředí.

Mír Lily

Filodendronovo neurčitě tvarované listy ve tvaru srdce a vlečné vinice jsou společným pohledem v mnoha administrativních budovách, které se vynořují z hrnců a sázecích rostlin. Filodendron se daří zanedbávat a může přežít v poměrně nízkém světle. Jen dobře, když půda začíná vysychat, všimněte si, že filodendrony jsou toxické, pokud jsou konzumovány, takže uchovávejte filodendrony mimo dosah dětí a malých mazlíčků.

Spider Plant

Lívance míru vytvářejí mezi lesklými zelenými, špičatými listy výrazné svislé bílé květy. Přestože upřednostňují jasné filtrované světlo, podle Zahradního pomocníka budou mírové lilie přežít za slabého světla kanceláře bez oken. Vzhledem k tomu, že rostou vzpřímeně, místo toho, aby se nesměly, se nemusíte starat o lilie, která přebírá váš stůl.

Rosemary

Pavlíkové rostliny ocení přinejmenším některé světlo z okna, ale také rostou decentně pod osvětlením v interiéru. Spider rostliny dobře rostou v klimatizovaných kancelářích, protože se daří v chladných podmínkách a nejlépe se zobrazují, když jsou zavěšeny ze stropu, což zase šetří drahocenný stůl nebo skříňový prostor. Zavěste pavučina v blízkosti okna nebo zvětšujte světlo, ale nevystavujte ji přímému slunečnímu záření nebo může spálit.

Petržel

Rosemary upřednostňuje prodloužené slunce na jižním okně. Pokud mu můžete nabídnout dostatek světla, vytvoříte atraktivní a dlouhotrvající hrnkovou bylinu na stole. Dokonce si můžete odtrhnout některé jehly, abyste si mohli večeřet. Rozmarýn udržujte od průvanu a vodu, když půda cítí suchý asi centimetr pod povrchem.

Petržel bude pomalu růst při slabém osvětlení okna orientovaného na východ nebo západ, podle “10 nejlepších bylin pro vnitřní prostředí”, publikované v Organic Gardening. Pěstujte petržel v hlubokém hrnečku, abyste poskytli prostor pro jeho dlouhý kořenový kohout a zajistěte, aby dostávalo alespoň pět hodin slunečního světla nebo den den stoupalo.