Schizandra berry vedlejší účinky

Neklid a nespavost

Ovoce Schisandra chinensis, také hláskované schizandry, je bylinný přípravek, který lidé užívají k prevenci a léčbě jaterních problémů, ke zlepšení srdeční funkce, zmírnění kašlání a sípání a zlepšení výkonu. Pamětní Sloan-Kettering Cancer Center konstatuje, že výzkum na zvířatech naznačuje, že schizandra má ochranný účinek na játra, ale výzkum je nutný k potvrzení jakýchkoli přínosů pro člověka. Hlášené vedlejší účinky jsou malé.

Dyspnoe

Článek publikovaný v říjnovém vydání “Alternativní medicíny” uvádí nízkou toxicitu schizandry. Autor se poznamenal na neklid a nespavost jako možné účinky předávkování při užívání více než standardní dávky. Typická dávka je 450 mg práškové byliny v kapslích třikrát denně nebo 2 ml tinktury v 1 dílu schizandry na 3 díly bází třikrát denně.

Gastrointestinální vedlejší účinky

V článku o alternativní medicíně byl také uveden dýchací problém nebo dýchavičnost jako možný nežádoucí účinek předávkování schizandrou. Pamětní Sloan-Kettering Cancer Center konstatuje, že bobule schizandry má vlastnosti deprese centrálního nervového systému, které mohou ovlivnit tento vedlejší účinek.

Alergická reakce

Gastrointestinální vedlejší účinky jsou také možné při užívání schizandry berry, jak to poznamenává zdravotní středisko University of Michigan. Osoba, která užívá doplňky schizandry, může mít pocit nedostatku chuti k jídlu, pálení žáhy a žaludku.

Stejně jako u každého bylinného prostředku, ve výjimečných případech někdo může zažít alergickou reakci na bobulovité schizandry. Známky uvedené v dokumentech Physicians ‘Desk Reference zahrnují potíže s dýcháním, těsnost v hrudi nebo krku, bolest na hrudi, svědící nebo otoklou kůži a kožní vyrážku nebo kopřivku. Alergická reakce na bobule schizandry by měla být považována za lékařskou pohotovost.