Sexuální výhody panax ženšenu pro muže

Sexuální výkon

Kořeny rostliny ginseng Panax byly po staletí používány jako součást tradiční čínské medicíny nebo TCM. Pracovníci TCM a západní herbalisté široce podporují panax ženšen jako adaptogen nebo bylinu, která umožňuje zdravější reakci na fyzický nebo duševní stres. Vědecké studie potvrdily mnoho tradičních způsobů užívání ženšenu Panax, včetně jeho použití jako mužského sexuálního stimulanta. Poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před použitím ženšenu Panax nebo jiné léčivé byliny, zvláště pokud máte zdravotní stav.

Erektilní dysfunkce

Tradičně praktikující TCM věřili, že panax ginseng může zlepšit sexuální výkon u mužů i žen. Ačkoli málo studií zkoumalo své přesné účinky, Maryland University Medical Center naznačuje, že může zlepšit libido nebo sexuální zájem. Exaktní vztah Panaxu ženšenu s pohlavním pohonem není dobře pochopen, ale věří se, že pracuje tím, že umožňuje tělu přizpůsobit se stresu s menším kolísáním pohlavního styku.

Podpora plodnosti

Podle národních institucí zdraví může panax ženšen snížit příznaky erektilní dysfunkce nebo mužské impotence. Muži, kteří užívají Panax ginseng, mohou mít pevnější a delší trvání erekce, které lze jednodušeji dosáhnout. NIH však uvádí, že pro stanovení bezpečnosti a účinnosti Panaxu ženšenu jako léčby této běžné sexuální dysfunkce jsou zapotřebí dobře navržené studie.

Předčasná ejakulace

Národní instituty zdraví naznačují, že panax ginseng může zlepšit plodnost u mužů. Muži, kteří užívají doplňky s ginsengem Panax, mají vyšší počet spermií a zvyšují motilitu spermií, takže bylinky často doporučují ženšen jako doplňkovou léčbu u mužů s neplodností způsobenou nízkým počtem spermií. Lékařské centrum University of Maryland dodatečně uvádí, že zvířata, která dostávají doplňky ženšenu, zvyšují produkci spermií. Další studie jsou potřebné k určení nejlepší účinné dávky pro léčbu mužské neplodnosti.

Podle NIH může kombinace bylin včetně Panax ženšenu pomoci při léčbě předčasné ejakulace. Léčba zahrnovala lokální aplikaci 0,20 gramů suspenzního krému na genitálie. Ačkoli včasné studie podporují účinnost této možnosti léčby, žádné dobře navržené testy neprošetřily účinky Panax ginsengu samotného.