Středních hitech volejbalové cvičení

Přehled

Ve volejbalu je středním hiterem útočný hráč, který se specializuje na zasahování míče přes síť ze střední části dvoru. Míčky jsou také kritické jako blokátory, takže mohou být také definovány jako defenzivní hráči. Střední lovci mohou zasáhnout míč před nebo za setrem. Učení, jak být efektivní prostředník, vyžaduje praxi a odhodlání. Speciální cvičení navržená pro středně pokročilé vrtulníky pomohou zajistit potřebné dovednosti.

Kombinace Bít

Bitem míče přes síť v kombinaci učí noční hůl a jak rychle přejít ze sítě. Trénink hodí míčku na kolemjdoucího, který jej pak předá setrvačníkovi. Setter nastaví míč pro středního hittera a ten ho uloží přes síť. Jakmile první míč dopadne na podlahu, trenér hodí druhou míč k kolemjdoucímu. Střední hitter musí rychle odjet z sítě a dostat se do pozice pro další set. Trénink může určit, kolik kombinací má používat.

Opakování line-up

Časování je rozhodující pro středně úspěšné hráče. Bít na opakování je dobrý způsob, jak budovat svalovou paměť a vytrvalost pro středně úspěšné hráče. Toto cvičení může být provedeno před zápasem, nebo před nebo po tréninku. Zarovnejte několik středních hitters se setterem napravo. Trénink přejde míč k setru, který ho nastaví na středního hittera, aby se ukládal přes síť. Hráč, který udeřil míč, přejde na druhou stranu sítě, aby získal míč, než se vrátí k zadní části středního hitteru. Vrták pokračuje dalším hitterem stejným způsobem.

Posuvné vrtání

Posun v volejbalu je při startu s jedním nohou, když vyskočil, aby zasáhl míč. Slides mohou být účinným nástrojem, protože opozice nemůže být jistá, kde bude míč nastaven a útočník může zasáhnout míč v různých výškách a rychlostech. Chcete-li trénovat, měl by trenér hodit míč do setteru, jak se střední hitter začne pohybovat směrem k setteru. Nastavovač je rychlý a prostřední hitter nastavuje rychlost svého přiblížení, aby zasáhl jeden-noha vzletu. Umístěte jeden nebo dva blokátory na druhou stranu sítě, aby se vrták stal realističtějším.

Pokud – Pak – Tip – Swing Drill

Během rychlého zápasu je důležité, aby střední hitter určil, kolik blokátorů je na druhé straně, jak se hra vyvíjí a provede potřebná nastavení. Trenér hodí míč do setteru, který nastaví míč do středu. Obránci buď postaví dvojitý blok, nebo se přestěhují ze sítě a hrají obranu. Střední hitter musí naklonit míč na prázdné místo, jestliže obránce blokuje, nebo hrot míč, pokud se obránce stěhuje z sítě.