Symptomy roztroušené sklerózy včetně vyrážky

Problémy s vize

Roztroušená skleróza nebo MS je stav, který postihuje centrální nervový systém sestávající z mozku a míchy. Vzhledem k tomu, že centrální nervový systém ovládá činnost a činnost těla, příznaky MS mohou být velmi variabilní. U MS je myelin, který kryje nervová vlákna v centrální nervové soustavě, poškozen, což má za následek narušení zpráv posílaných z mozku do těla. Rashes jsou typicky spojeny s léky užívanými k léčbě MS, a ne samotné onemocnění. Příznaky MS se mohou objevit v jakékoli části těla, protože mozku a míchu jsou spojeny s celým tělem. Nicméně národní zdravotní služba konstatuje, že většina jedinců s MS má hrst možných příznaků a je nepravděpodobné, že by jedna osoba měla všechny možné příznaky.

Svalové problémy

Optická neuritida nebo otok optického nervu je prvním příznakem, který se objevuje v 25% případů MS, uvádí na národní zdravotní službu. Optická neuritida zpravidla způsobuje bolest za oko a ztrátu zraku. Jiné problémy s viděním mohou zahrnovat dvojité vidění, bolest očí, poruchy barevného vidění a obtížnost zaměřování.

Problémy s močovým měchýřem a střevami

Svalové křeče způsobené poškozením nervových vláken v centrální nervové soustavě způsobují křeče ve svalech, což může být bolestivým zážitkem pro jedince s MS, uvádí národní zdravotní služba. Svalová spasticita, abnormální pocity, necitlivost, svalová slabost a svalový třes jsou také symptomy spojené s MS, podle MedlinePlus. Tyto svalové problémy mohou přispět ke ztrátě rovnováhy nebo rovnováhy, což je častý příznak MS a příznaky, jako je potíže s pohybem paží a nohou, mohou také přispět k problémům s koordinací, což často ztěžuje chůzi.

MS a Rashes

Příznaky MS ve vztahu k močovému traktu a střevě jsou široké. MS může mít za následek hyperaktivní i nedostatečně aktivní močový měchýř, konstatuje národní zdravotní služba. Neaktivní močový měchýř znamená, že močení může být obtížné zahájit nebo může být přerušení toku moči. Hyperaktívní močový měchýř může kontrahovat, pokud není plný, což má za následek časté močení nebo inkontinenci močového měchýře. Navíc může způsobit zácpu, ale může také vést k inkontinenci střev, zaznamenává MedlinePlus.

Rashes obvykle nejsou symptomy spojené s MS. Rashes nejsou uvedeny ve společné symptomatologii MS od důvěryhodných zdravotních zdrojů informací, jako je MedlinePlus a National Health Service. Některé léky užívané k léčbě MS však mohou mít vedlejší účinky, které zahrnují kožní vyrážky. Například amantadin, prodávaný jako Symadine nebo Symmetrel, je antivirový lék používaný ke zmírnění únavy způsobené MS. Ačkoli je tento lék obecně dobře snášen, časté nežádoucí účinky zahrnují skvrnité vyrážky, uvádí se na webu All About Multiple Sclerosis. Léky používané k léčbě jiných aspektů MS jsou meklizin, interferon a glatiramer, které uvádějí vyrážky jako možný nežádoucí účinek, uvádí internetová stránka Cells Be Well.