Tisknutelné seznamy kalorií

Přehled

Kalorie se týkají množství energie uvolněné potravou, která je určena obsahem sacharidů, bílkovin a tuku. Tuto energii můžete použít buď fyzickou aktivitou, nebo tělo ji ukládá ve formě tuku pro budoucí použití. Nutriční hodnota jídla má vliv na celkové zdraví, ale klíčem k udržení zdravé hmotnosti je sledovat celkový počet spotřebovaných kalorií.

USDA Seznamy

Každá tabulka kalorií, kterou můžete vytisknout, je pravděpodobně založena na informacích poskytnutých Ministerstvem zemědělství Spojených států. Stránky služby zemědělského výzkumu USDA zahrnují několik seznamů kalorií, které lze tisknout. Začněte s výživovým seznamem, který vám umožní vybrat kategorii, jako jsou kalorie, bílkoviny, sacharidy, tuky nebo jednotlivé živiny. Pak můžete vytvořit seznam pro tuto kategorii, která je uspořádána podle abecedy podle potravin nebo sestupně podle kategorie. Seznam kalorií obsahuje hmotnostní velikost porce a společnou míru a pak uvádí “obsah na míru”, což je množství kalorií v dané potravině. Chcete-li vědět, které potraviny mají nejvyšší kalorie, pak se vyberte podle obsahu a tím vytvoříte seznam, který začíná vysokokalorickými potravinami.

Základní seznam

Pokud nechcete prohledávat USDA, ale preferujete dobrý výňatek z nejběžnějších potravin, pak je dobrá volba kalibrační tabulka na chartsgraphsdiagrams.com.

Rychla obcerstveni

Webová stránka nazvaná FastFood.com poskytuje tisknutelné seznamy položek z 25 nejznámějších restaurací rychlého občerstvení. Jejich seznamy zahrnují kalorie, celkové tuky, cholesterol, sodík, bílkoviny a sacharidy. Můžete také vyhledat podle kategorií potravin, jako jsou palačinky nebo hamburgery, a získat seznam, který srovnává stejné položky z každé restaurace.

Nutriční údaje

USDA má také webovou stránku pro laboratoř pro údaje o živinách, která umožňuje vyhledávat potraviny s až pěti klíčovými slovy. Tato funkce umožňuje vyhledávat informace, které jsou specifické pro vaše potřeby, ale neomezuje se pouze na kalorie. Například hledání výrazu “apple” v jiném seznamu usnadňuje vyhledávání. Pokud si vyberete “baby food”, dostanete seznam jablečných dětských potravin. Pak můžete zvolit obecnou hodnotu nebo určitou značku a výsledkem bude přehledný seznam všech výživových informací pro danou položku, včetně kalorií.

USDA nabízí zdarma stahovatelné databáze informací o výživě pro použití se systémy Windows 98 a Palm OS. Máte-li zájem o tisknutelný seznam, který obsahuje více než jen kalorie (nebo více než jednu živinu v seznamu), USDA také nabízí seznam 811 stránek v abecedním pořadí podle potravinové položky, která poskytuje důkladnou nutriční analýzu každé položky.

Nástroje