Tlakové body pro zmírnění menstruačních křečí

Větší bod hrůzy

Většina žen trpí menstruačními křečemi – některé křeče jsou těžké, zatímco jiné mohou být mírné. Americký kongres porodníků a gynekologů, lékařské centrum Univerzity v Marylandu a Americký rodinný lékař doporučují akupresuru nebo terapii s tlakovým bodem, aby zmírnila menstruační křeče. Podle studie University of Maryland pracovalo akupresura a ibuprofen “výrazně lépe” než placebo při snižování bolesti.

Sacrum Point

Větší Rushing se nachází na špičce nohy, mezi vaším velkým prstím a špicí vedle něj, druhou špičkou. Umístěte síť kože mezi těmito dvěma prsty a vložte ukazovák mezi kosti v depresi 1/2 palce nahoru. Použijte lehký tlak a stiskněte jednu minutu směrem k druhému prstu. Zvyšte svůj tlak, jak se cítíte pohodlně. Opakujte na druhé noze nebo zkuste stisknout obě nohy najednou.

Dědeček vnuka

Pushing the sacrum pomůže uvolnit vaši dělohu. Pro tento tlakový bod možná potřebujete někoho, kdo vám pomůže. Křížek je umístěn mezi bederní páteří a končetinou. Najděte kříž a přesuňte prst do bodu, který má několik prstů od středu kříže. Použijte lehký tlak a zvyšte tlak tak dlouho, jak se budete cítit pohodlně a necítíte v tomto místě bolesti.

Vrácený bod

Dědeček Grandson je jedním z nejdůležitějších bodů pro zmírnění jakéhokoli druhu menstruační bolesti podle “léčení s tlakovou tečkou” od Jack Forem a licencovaného akupunkturistu Steve Shimer. Najděte kloub, kde se vaše noha drží na špičce. Z kloubu přemístěte prsty dvě palec palce podél kosti směrem k kotníku. Posuňte prst těsně pod kostru a pomocí palce aplikujte mírný tlak.

Umístěná dvěma šířkami palec na obě strany břicha, návratový bod dostane své jméno, protože má vrátit svůj menstruační cyklus do normálního rytmu a zmírnit křeče. Umístěte prsty do oblasti puberty nad vašimi genitáliemi a lehce stiskněte, dokud neucítíte vaši kostí. Přemístěte prsty o palec nad šířku vaší kosti a pak stiskněte na dvě strany šířky palců na obou stranách.