Úlevu od přetížení hlavy

Medicína

Když studený virus napadne nosní cesty, dochází k otokům a zvyšuje se produkce sliznice. Výsledkem bude kongesce, ucpanost nebo závrat, někdy ovlivňující uši a vyvolání pocitu, že celá hlava je přetížena. Kromě zablokovaných sinusů a příznaků nachlazení se může dopravní zácpa zhoršit díky nedostatku spánku, příliš dlouhému ležení, nedostatku cvičení nebo potravinových alergiích. Léky bez předpisu mohou fungovat. Sudáni a jiné produkty jsou účinné jako dekongestanty zmenšováním krevních cév a zduřením membrán v nosních průchodech. Nosní spreje pomáhají při správném použití. Vyčistí nosní pasáže, ale mohou zhoršit problém, pokud jsou nadměrně užívány.

Přírodní prostředky

Chcete-li se vypořádat s nepříjemným pocity přirozeně, vypijte spoustu tekutin, možná dvakrát nebo třikrát více, než obvykle, podle zdravotních služeb Rutgers University. Tekutiny pomáhají udržovat sliznici tenčí a zabraňují komplikacím uší, jako jsou infekce nebo bronchitida. Horký čaj nebo kořeněné polévky fungují k vyčištění dutin. Stará oblíbená kuřecí polévka ukázala, že zmírňuje závratný pocit, který někdy doprovází hlavové nachlazení. Použijte parní inhalaci asi 10 minut, třikrát až čtyřikrát denně. Pára z čajové konvice, odpařovače, horkých obkladů nebo dokonce z horké sprchy může vyčistit sliznici a pomoci otevřít průchody sinusu. Vyvarujte se alkoholu, který čerpá vodu z tělních buněk a zasahuje do přirozených reakcí těla ke zlepšení systému.

Nekonvenční metody

Dalším způsobem, jak napadnout přetížení, je studená a horká voda, aby se krev pohybovala. Tento nápad pochází z hledáníhealth.com a údajně pracuje tím, že vytáhne krev od hlavy až k vašim nohám. Vložte pár lehkých bavlněných ponožek do misky s ledovou vodou nebo do mrazáku. Ohřejte nohy v kbelíku s horkou vodou nebo se horké lázně. Po vysušení nohou vyčistěte studené bavlněné ponožky a okamžitě je položte na nohy. Zakryjte pár suchých vlnových ponožek. Nechte je zapínat během spánku nebo dokonce i následujícího dne. Cvičení bodového tlaku, podle Acupressure.com, jsou také známy pro zmírnění nosní kongesce. Umístěte palce na horní hřeben očních zdířky, aby se tiskli do mírné dutiny poblíž mostu nosu. Udělejte to jednu minutu, když zavřete oči a zhluboka se nadechněte. Nechte váhu vaší hlavy relaxovat dopředu na palce. Nebo umístěte oba své střední a indexové prsty po každé straně nosní dírky. Stiskněte nahoru a pod lícní kosti po dobu 1 minuty.