Vedlejší účinky niacinu a kofeinu dohromady

Přehled

Niacin je vitamin B, který můžete dostat z jídla, nebo jej můžete užívat jako samostatný přípravek nebo jako součást multivitaminu. Zelené listové rostliny a mnoho zeleniny, jako jsou fazole, brokolice, drůbež a ryby, obsahují niacin, zprávy MayoClinic.com. Můžete ji užívat jako doplněk k léčbě vysokých hladin cholesterolu v krvi, stejně jako k léčbě vysokého krevního tlaku. Můžete získat kofein, přírodní stimulační látku, v čaje, sóji a doplňky mezi dalšími látkami, říká MayoClinic.com. Kofein a niacin mají známé vedlejší účinky.

Závrať

Jak kofein, tak niacin mohou způsobit závratě, říká Drugs.com. Můžete se setkat se zvýšeným účinkem tohoto závratě. Vaše hlava se může cítit rozmazaně a můžete se setkat s neobvyklým pohybem, i když nejste v pohybu. Možná budete muset stát stále v sedící nebo ležaté pozici. Pokud tento běžný nežádoucí účinek trvá nebo se cítí závažný, zavolejte svého lékaře. Závratě jako vedlejší účinek niacinu a kofeinu se pravděpodobně vyskytne během první fáze užívání těchto látek, ale bez pomoci lékaře by nemělo upadnout.

Nevolnost

Kofein a niacin mohou vyvolat problémy s žaludkem a vyvolat zvracení – především při prvním použití. Například pokud už pijete kofeinovanou sodu, může se u Vás vyvinout nevolnost, když začnete užívat niacin jako doplněk. Váš žaludek může být citlivý a vaše chuť jít pryč. Pokud se tento pocit nezastaví sám, zavolejte svého lékaře.

Průjem

Pokud začnete užívat niacin jako doplněk, může se vám objevit hnačka, hlásí RxList.com. Možná budete muset mít několik střevních pohybů, které se objeví vodnatě, a kvůli tomuto střevní poruše může dojít k křečemi v břiše. Kofein nevyvolává tento běžný nežádoucí účinek. Pokud tento nežádoucí účinek trvá, poraďte se s lékařem.

proplachování

Vaše pokožka se může spláchnout, nebo se může zahřát než normálně a vyvolat pocit vyčerpání při užívání niacinu, říká RxList.com. Tento nežádoucí a dočasný vedlejší účinek nevyplývá z kofeinu, ale vztahuje se k užívání niacinu. Proplachování by mělo být samo o sobě ukončeno.

Kofein, centrální nervový stimulant, může způsobit pocit nervozity a nervozity, říká Drugs.com. Může také způsobit, že se budete cítit podrážděně a úzkostlivě – ale obvykle pouze tehdy, když ji začnete užívat ve vašem těle, nebo pokud jste příliš požil. Pokud tento běžný nežádoucí účinek trvá, poraďte se s lékařem.

Nervozita

Neexistují žádné známé vedlejší účinky kofeinu a niacinu, říká Drugs.com. Interakce mezi těmito dvěma látkami však mohou způsobit vedlejší účinky, které dosud nebyly zjištěny v klinických studiích. Před zahájením jakéhokoli nového léku nebo doplňku se poraďte se svým lékařem a lékárníkem.

Interakce s niacinem a kofeinem