Vedlejší účinky vyčištění ušního vosku

Poškození vnitřní kůže uší

Earwax, také nazývaný cerumen, se přirozeně vyskytuje ve vnější třetině zvukovodu. Pomáhá ucho při ochraně a mazání zvukovodu a také antibakteriální vlastnosti. Když se ušní vosk, obvykle samočistící, postihuje, může dojít k řadě příznaků, včetně bolesti uší, částečné ztráty sluchu a zvonění v uchu. Jednotlivci by měli opatrně přistupovat k odstranění ušního skla, aby se zabránilo vedlejším účinkům, jako je poškození vnitřního uší, Perforace bubnu a infekce ušního bubnu.

Perforace ušního bubnu

Poškození pokožky vnitřního ucha se může objevit v důsledku čištění ušního ucha. Zavlažování uší, jeden způsob odstraňování ušního ucha, který se také nazývá syčení ucha, může způsobit otitis externa, což je zánět kůže na vnějším uchu a ušním kanálu. Odstranění vosku pomocí sání, sond nebo kleště, i když je účinné, může také působit traumatickým způsobem na kůži zvukovodu. Americká akademie otolaryngologie – hlava a krční chirurgie hlásí ušního svícení, způsob odstranění vosku s tavením, může způsobit popáleniny na kůži ucha.

Infekce ušní bubny

Uchovávání uší také představuje další nebezpečí pro ucho, což představuje možnost perforace ušního bubnu jako vedlejší účinek ušního vyčištění vosku. Úřad pro potraviny a léčiva USA obdržel zprávy o perforaci ušního bubnu od tohoto způsobu odstraňování a nedoporučuje jeho použití. Ušní buben může být také perforován pomocí techniky zavlažování uší.

Ušní buben se nakazí v stavu nazvaném Myringitis bullosa, když se bakterie nebo viry nacházejí do zvukovodu. Britský lékařský věstník uvádí, že zavlažování uší sloužící k čištění ušního vosku může způsobit infekci v uchu, ačkoli neexistují žádné zprávy, které by určily četnost takové infekce.