Vedlejší účinky zázvorového piva

Přehled

Zázvor je bylinka, která byla používána pro vaření a ochucení po tisíce let, ale zázvor byl také použit v doplňkové medicíně jako gastrointestinální pomůcka, podle internetové stránky Univerzity Maryland Medical Center. Jeden nápoj, který je vyroben ze zázvoru, zázvorového piva, je zázvorová, sýřená soda a je jedním ze způsobů, jak pacientům získat přídavky zázvoru ve formě nápojů. Zázvor a zázvorová polévka byly užitečné při zvládnutí nevolnosti u těhotných žen a u pacientů podstupujících chemoterapii, jak uvádí americká rakovinová společnost. Zatímco zázvorové pivo má zdravotní vlastnosti, může být spojeno s některými vedlejšími účinky.

Gastrointestinální problémy

Zázvorové pivo může být používáno k potlačení žaludečních onemocnění, včetně nevolnosti, podle internetové stránky Univerzity Maryland Medical Center. Pít příliš mnoho zázvorového piva může také způsobit gastrointestinální onemocnění, jako je pálení žáhy, nadměrné močení a možná průjem. Těhotní pacienti by měli nechat své lékaře vědět o jakémkoli příštím záření nebo průjem spojeném se spotřebou zázvoru. Pacienti na chemoterapii by měli také nechat svou onkologickou nebo onkologickou sestru vědět o jakémkoli použití zázvorového piva, aby se zabránilo jakýmkoli interakcím s jakýmikoliv přípravky užívanými při léčbě rakoviny.

Problémy s srážením krve

Zázvor může zpomalit srážení krve a může se chovat podobně jako aspirin, podle Dr. Jonnyho Bowdena v knize “150 nejzdravějších potravin na zemi”. Pít velké množství zázvorového piva, které obsahuje skutečný zázvor, může způsobit ztenčení krve. Toto ztenčení krve může být nebezpečné u pacientů, kteří již užívají léky, které zabraňují srážení krve, včetně aspirinu, warfarinu nebo heparinu. Tito pacienti by měli diskutovat o své spotřebě zázvorového piva se svým lékařem, aby se vyhnuli jakýmkoli problémům.

Zhoršení nemoci žaludku

Zdálo se, že zázvor zvyšuje sekreci žluče, podle Bowdena. Z tohoto důvodu jsou často pacienti s žlučovými kameny nebo onemocněním žlučníku zaměřeni, aby zabránili zázvoru, aby se snížilo riziko vzniku záchvatu žlučníku. Pokud tito pacienti zcela nezlikvidují zázvor, jakékoli použití přípravku by mělo být pod dohledem lékaře. Konzumace zázvoru se zázvorem se skutečným zázvorem může také způsobit tyto typy problémů u pacientů s onemocněním žlučníku.