Venkovní závodní herní nápady pro děti

Přehled

Když vaše dítě začne stoupat po stěnách, vydejte se ven a pomozte mu, aby svou energii využil. Jakmile je venku, může tuto energii nasměrovat do zábavné aktivity, která zvyšuje jeho kondiční úroveň, rozvíjí své sociální dovednosti a buduje sebevědomí. Shromáždit několik svých přátel na dvoře nebo v blízkém parku, představit je několika závodním hrám a všichni je rozveselit.

Věc na polštář

Pokud hledáte soutěžní hru, která nechá všechny smát, vytáhněte některé staré polštářky z lněného skříně. Každé dítě položí nohy do polštářky a táhne okraje kolem boků. Rozdělte děti, označte cílovou čarou a dejte jezdci na řadu skákat do polštářů. Očekávejte hodně chichotání, jak děti ztratí rovnováhu a převrhnou.

Zvířecí závod

Děti předstírají, že jsou zvířata v této živé závodní hře. Řekněte dětem, že jsou všichni žáby a vysvětlete, že se žabky pohybují tím, že se krčí a skáče dopředu. Rozdělte děti nahoru a nechte je závodit jako žába na cílové čáře. Dále řekněte dětem, že jsou kraby a nechte je závodit na svých rukou a nohou s břicemi směřujícími k obloze. Nakonec jim naučte, abyste byli kachny a pozorovali, jak se sklánějí dolů a směřují k cíli. Udělej si závody mnohem šílenější tím, že navrhne, aby děti napodobovaly zvuky svých zvířat.

Lžíce a vejce

Lžíce a vejce mohou být špinavé, ale to je součástí zábavy. Chcete-li tuto hru hrát, dejte děti do dvou týmů. Určete jednu osobu v každém týmu jako první hráč a řekněte svým týmovým členům, aby se za ním postavili. Umístěte kbelík s vejci na přední stranu každé řady a prázdný vědro asi 50 stop. První hráč na každé lince použije lžíci na přenášení vajíčka do prázdného kbelíku. Poté, co první hráč sníží své vejce do kbelíku, vrátí se ke startovní lince a dává lžíci dalšímu hráči. Další hráč vezme nové vejce a přenáší ho do vzdáleného kbelíku. Hra pokračuje, dokud jeden tým úspěšně nepřenese všechny vajíčka. Pokud dítě klesne vejce, musí co nejvíce zvednout a pokračovat dál. Pokud chcete méně nepořádek, použijte tvrdé vařené vejce.

Pohár a vodní závod

Tato závodní hra je podobná lžíci a vejce. Děti jsou rozděleny do rovných čar s lopatou plnou vody v přední části jejich čáry. Děti musí používat malý papírový kelímek k přepravě vody. Každý hráč nese plný šálek vody do jiného kbelíku – asi 50 stop odtud – kde vyprázdní šálek. První tým, který vyprázdnil původní kbelík s vodou, vyhrává hru. Existuje však úlovek. Vítězný tým musí naplnit druhý kbelík na určitou úroveň, aby získal nárok na vítězství. Pokud se nedostaví, tým, který skončí druhý, může vyhrát. Toto pravidlo nucuje děti, aby se při spuštění rozběhly opatrně.