Výhody a nevýhody kokosového oleje pro diety a hubnutí

Přehled

Odborníci na potraviny, jako je profesionální šéfkuchař Dave Coffman a celebrita Food Network Alton Brown, doporučují alternativní kuchyňské oleje pro své chuťové, zdravotní a chudé aplikace. Kokosový olej, vyrobený lisováním kokosových oříšků pro své mastné kapaliny, je jedním z takových možností vaření oleje. Coffman uvádí, že je užitečný a běžný jako aromatický olej, jako je popcorn nebo pečená stezka.

Kalorické zatížení

Ztráta hmotnosti je do značné míry záležitostí aplikované fyziky. Čím méně kalorií budete jíst, tím je pravděpodobnější zhubnout. Díky této logice by dobrý olej na vaření měl mít nízký obsah kalorií. Podle informací poskytnutých Ministerstvem zemědělství USA 1 šálek kokosového oleje obsahuje 1 879 kalorií. Pro srovnání, 1 šálek olivového oleje obsahuje 1 910 kalorií a 1 šálek oleje Canola obsahuje 1 972 kalorií. Co se týče kalorií a úbytku hmotnosti, kokosový olej překonává tyto ostatní běžné oleje, i když ne široce.

Profil tuku

Walter Willett, Výživový předseda Harvardské školy veřejného zdraví, říká, že druh tuků v potravě je důležitější než množství tuků. Nasycené tuky ubližují vašemu kardiovaskulárnímu zdraví tím, že stimulují vaše tělo k produkci škodlivého LDL cholesterolu. Nenasycené tuky vylučují krevní oběh LDL, čímž přispívají k vašemu oběhovému zdraví. Šálek kokosového oleje obsahuje 189 g nasycených tuků a pouhých 16,5 g nenasycených tuků. Canola olej obsahuje 16 g nasycených tuků a téměř 200 g zdravých nenasycených tuků. Olivový olej má podobně nenasycený tuk-těžký profil. Proto je kokosový olej špatnou volbou ze zdravé výživy.

Všestrannost

Ne všechny oleje jsou použitelné pro všechny potraviny, zejména oleje s výraznější chutí jako je kokosový olej, podle Coffmana, kokosový olej je nevhodný pro mnoho receptů. Toto činí méně příznivou volbu ve srovnání s oleji, jako je Canola a olivové oleje, které jsou vhodné pro téměř všechny recepty vyžadující olej. Kokosový olej má také nejnižší teplotu kouře z jakéhokoli rostlinného oleje, což znamená, že není vhodné pro metody s vysokým tepelným ohřevem.