Výhody a nevýhody limonádové diety

Přehled

Lemonádová strava, známá také jako jableční sirupová výživa a Master Cleanse, je velmi nízkokalorická 10denní tekutá strava. Umožňuje pouze pití citrónové šťávy v kombinaci s vodou, čistý organický javorový sirup třídy B a kajenský pepř. Pokyny k jídlu zahrnují pijácký čaj každý den, stejně jako vodu smíšenou s mořskou solí, která má také laxativní účinky. Primárním účelem limonádové stravy je detoxikace, ale je také údajně pomáhat lidem snížit 2 libry denně. Tato strava má několik výhod a nevýhod.

Pro: Ztráta hmotnosti

Následovat limonádu dieta způsobí ztrátu hmotnosti, podle registrované dieteticika Juliette Kellow, diskutovat o stravě bez laxativ složky v chudnutí prostředky. Kellow poznamenává, že nadměrné omezení kalorií se obecně rovná ztrátě hmotnosti.

Pro: Potenciální Detox Benefity

Detoxikační diety jsou spojeny s četnými přínosy pro zdraví, podle internetových stránek Every Diet. Jedná se o typický bylinný detox, který odstraňuje odpad a další toxiny z těla, odstraňuje zpevněný materiál z kloubů, čistí ledviny a trávicí systém, čistí buňky a zmírňuje tlak a podráždění v cévách a nervu. Detoxikační dieta by mohla zmírnit příznaky artritidy a dny, podle Every Diet.

Con: Nedostatek důkazů o detoxikaci

Malý důkaz naznačuje, že detoxikační stravy skutečně odstraňují toxiny, tvrdí The Nemours Foundation. Játra a ledviny jsou účinné při odstraňování toxinů bez omezení diety a tělo vylučuje tyto látky močí a střevními pohyby.

Con: Dočasná ztráta hmotnosti

Jakákoli ztráta hmotnosti nad 1 libru denně je obvykle způsobena ztrátou hmotnosti vody, vysvětluje registrovaná dietetikka Joanne Larsenová z Ask the Dietitian. Tím dochází k dočasnému úbytku hmotnosti. Každá strava souhlasí s tím, že účast na této detoxní stravě pro rychlou ztrátu hmotnosti je nesprávné použití.

Kromě laxativ, limonádová strava nezahájí nic než cukrovou vodu. Je pravděpodobné, že hroty a poklesy hladiny krevního cukru jsou stejně jako hlad, podrážděnost a nedostatek energie, tvrdí Kellow.

Con: Hlad a cukrovka

Někteří lidé se rozhodnou dělat limonádu stravu více než jednou, přičemž krátkou přestávku mezi. Nedostatek živin je pravděpodobně výsledkem, podle Kellow, protože limonáda postrádá bílkoviny, vitamíny, minerály a fytochemikálie, což jsou rostlinné chemikálie důležité pro zdraví.

Con: Nutriční nedostatky

Spotřeba velkého množství javorového sirupu a citronové šťávy se rovná konzumaci velkého množství cukru a kyseliny, která může být tvrdá na zubech, jak uvádí Kellow. Dieta může zvýšit riziko zubního kazu, pokud nejsou zuby často čištěny.

Con: Dentální úvahy